• Informacje na temat:

  zaburzenia hormonalne a trądzik

Artykuły na temat: zaburzenia hormonalne a trądzik
 • Czy to trądzik różowaty

  ...czynniki zewnętrzne (mróz, słońce, różnice temperatur, klimatyzacja, chlorowana woda, sauna), ale także stres, zaburzenia hormonalne i błędy dietetyczne. Dlatego dbaj o siebie - staraj się rozładowywać(...) naczynka, ultradźwięki, lasery - działają one głębiej i zmniejszają ryzyko powstawania blizn. Niewskazane są natomiast peelingi i zabiegi rozgrzewające, które nasilają rumień i zmiany trądzikowe.  Krem...

 • Trądzik: Dokuczliwych krostek można się pozbyć

  ...gruczoły łojowe i zmuszają je do wytężonej pracy. Zaburzenia hormonalne . Trądzik może być skutkiem zespołu policystycznych jajników. Przy tym schorzeniu mamy za dużo tzw. androgenów. A hormony te są(...)Co jest jego przyczyną Specjaliści przyznają, że wśród pacjentów zgłaszających się do nich z trądzikiem, zdarzają się osoby nawet pięćdziesięcioletnie. Stąd nazwa - trądzik pospolity (a nie np...

 • Trądzik potrafi skutecznie uprzykrzyć życie. Ale można go pokonać.

 • Trądzik jak u nastolatki?

  ...urodzeniem dzieci - odpowiedziała Kinga . - Badania poziomu hormonów płciowych są naprawdę konieczne - stwierdził ginekolog. - Przyczyną trądziku w wieku dorosłym są zaburzenia w ich wydzielaniu(...)Kinga miała 14 lat, gdy na jej twarzy i plecach pojawił się trądzik. Od tego czasu czerwone krostki wciąż wyskakiwały. Urodziła dwójkę dzieci i przekroczyła trzydziestkę, ale trądzik nie odpuszczał...

 • ...zaburzenia hormonalne dotyczące tarczycy, przysadki, jajników i wreszcie otyłość i insulinooporność, które przekładają się na czynność gruczołów łojowych i powstawanie zmian trądzikowych.     Jak(...)  Co to jest trądzik dorosłych?     Trądzik dorosłych zaczęto wyróżniać od odmiany młodzieńczej trądziku od niedawna. Jego pierwsze opisy znajdziemy w literaturze medycznej pod koniec lat 90

 • Trądzik skóry dojrzałej – jak sobie z nim radzić?

  Skończyłaś już 25 lat, a pomimo tego problemy ze skórą dojrzałą spędzają Ci sen z powiek? Zastanawiasz się, jak pozbyć się trądziku? Poznaj domowe sposoby pielęgnacyjne, maseczki na trądzik i metody usuwania blizn potrądzikowych.

 • Trądzik cywilizacyjny

  Jedzą to, co wyhodują albo upolują, nie mają internetu, a jednak wieści o ich trybie życia docierają na Zachód i intrygują dermatologów. Dlaczego? Bo Papuasi z Nowej Gwinei, a o nich mowa, nie wiedzą, co to trądzik młodzieńczy. Tymczasem u nas mają go ludzie w każdym wieku. Winne geny czy dieta?

 • Wszystko o zaburzeniach endokrynologicznych

  Zaburzenia endokrynologiczne spowodowane są nadczynnością lub niedoczynnością gruczołów wydzielających hormony. Wiele z tych zakłóceń przejawia się w postaci określonych zmian i cech na ciele, które możemy sami zaobserwować.

 • Trądzik? Nie taki zwykły pryszcz

  Jego pojawienie się w znacznym stopniu warunkują geny. Nie bez znaczenia jest długotrwały stres i stosowane leki. Jednak za głównego winowajcę buntu skóry uważa się zaburzenia hormonalne okresu dojrzewania.

 • Niedoskonałości cery, wypryski, krostki, zaskórniki to zmora nie tylko nastolatek. Zmiany trądzikowe mogą się pojawić w każdym wieku, nawet po trzydziestce. Winę za to ponoszą m.in. zaburzenia hormonalne i długotrwały stres, który te zaburzenia może wywoływać. Nie bez znaczenia jest także zanieczyszczenie środowiska. Co pomoże cerze, gdy pojawi się trądzik?

Dyskusje na temat: zaburzenia hormonalne a trądzik
 • Re: Jak skutecznie pokonać trądzik?

  Jeżeli nie pomaga dermatolog, to może warto się przejść do endokrynologa? Może to jakieś zaburzenia hormonalne?

 • trądzik

  niestety ciężko się go pozbyć. wiem coś na ten temat. mam 37 lat i nieliczne zmiany trądzikowe na twarzy i szyi. bez badań u endokrynologa się nie obejdzie, ponieważ moje zmiany wskazują na zaburzenia hormonalne. żadne antybiotyki, cudowne leki z apteki i inne cuda z drogerii nie pomagaja. ze zmianami trądzikowymi najlepiej skierowac się do dermatologa, króry zdecyduje co należy robić dalej.