• Informacje na temat:

  starzenie się skóry

Artykuły na temat: starzenie się skóry
 • Pielęgnacja i prewencja w starzeniu się skóry

  Jaki czynnik zewnętrzy najpoważniej wpływa na starzenie się skóry, czym jest facefitness i które witaminy pomagają zachować młody wygląd? Przedstawiamy sekrety pielęgnacji skóry dojrzałej.

 • Zmarszczki pod lupą. Dlaczego skóra się starzeje?

  Naukowcy od wieków starają się odkryć tajemnicę starzenia się skóry. Przez lata uważano, że o tym, jak i kiedy się starzejemy, decyduje nasz genotyp. Najnowsze badania pokazują, że sprawa nie jest taka prosta. Geny, owszem, mają wpływ na starzenie się naszej skóry, ale tylko w niewielkim stopniu, bowiem ważniejsze od programowania genetycznego są czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenie...

 • Skóra i czynniki sprzyjające jej starzeniu

  Czas leci nieubłaganie i z pewnością każdy z nas widzi tego skutki. Ale dlaczego jedni starzeją się szybciej, a inni wolniej? Czy to tylko kwestia genów? Okazuje się, że nie! Starzenie się skóry to nie tylko mijające lata. To przede wszystkim proces postępujący, na który składa się kilka czynników. Warto je poznać, by wiedzieć, czego unikać.

 • Zamierzam starzeć się niegodnie

  Wizerunek? Artystka rozedrgana. Prawda? „Łóżko należy pościelić rano, kuchnię posprzątać wieczorem”. Katarzyna Groniec uważa, że po czterdziestce czas zejść z chmur na ziemię. Dowód? Jej związek z inżynierem od statków. „Ja padam zemdlona, a on wchodzi i pyta, co na obiad”, opisuje reguły gry. Dla niego przeniosła się do innego miasta. I bez niego nie wyobraża sobie życia.

 • Jak opóźnić starzenie się skóry?

  Możesz spowolnić proces starzenia skóry. Do walki z czasem masz arsenał czynnych substancji.

 • Nowy Jork - tam skóra starzeje się szybciej

  Zanieczyszczenie środowiska, stres - to tylko niektóre czynniki, które spowodowały, że Nowy Jork jest miejscem najmniej przyjaznym skórze. Badania wskazują, że to właśnie skóra mieszkańców Nowego Jorku starzeje się najszybciej.

 • Promieniowanie słoneczne i palenie papierosów przyspieszają starzenie się skóry. Czasem jednak zmiany ​mo​gą​ być objaw​em chor​ób​!

 • Stare powiedzenie, że na wygląd trzeba zapracować, wcale nie traci na aktualności. Kosmetolodzy, lekarze i dietetycy nadal uważają, że często same przyspieszamy starzenie skóry. Co zatem robimy źle?

 • Jak i dlaczego się starzejemy

  Zmarszczki - to pierwsze skojarzenie, które przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o starzeniu się skóry. Tymczasem, gdyby to one były główną przyczyną, dla której w pewnym wieku twarz traci młody wygląd, lekarze medycyny estetycznej niewiele mieliby do roboty - pisze doktor Marek Wasiluk, autor książki "Medycyna estetyczna bez tajemnic".

 • Zestresowana skóra szybciej się starzeje...

  Stres, jak wiadomo, negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Okazuje się, że może on mieć też niebagatelny wpływ na kondycję naszej skóry, przyspieszając procesy jej starzenia.

Zdjęcia na temat: starzenie się skóry
Wideo na temat: starzenie się skóry
 • Jak prawidłowo pielęgnować skórę twarzy?

  Starzenie się skóry twarzy to niestety proces, którego nie da się zatrzymać. Istnieją jednak sposoby na jego spowolnienie. Na czym polegają? Jak witamina D działa na naszą skórę i co to retinol? W "Dzień Dobry TVN" ekspertka marki Lirene Karolina Bazela opowiedziała o sposobach na promienną i pełną energii skórę.

 • Słońce a starzenie się skóry

  Im dojrzalsza skóra, tym bardziej podatna na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Do 25. roku życia organizm potrafi zbilansować zmiany zachodzące wskutek oddziaływania promieniowania ultrafioletowego.

 • Jaką dietę należy stosować, by odpowiednio przygotować skórę do opalania?

  Amatorów promieni słonecznych latem nie brakuje. Jak zatem przygotować skórę do bezpiecznego opalania? Co należy jeść i pić, żeby nasza skóra w wyniku opalania mniej się starzała? W "Dzień Dobry TVN" magister farmacji i ekspertka mikroodżywiania Marta Mieloszyk-Pawelec opowiedziała o diecie, która idealnie przygotuje każdą skórę na porządną dawkę słońca. W jaki sposób odżywianie ma wpływ na

Dyskusje na temat: starzenie się skóry
 • Re: jak zatrzymać i spowolnić starzenie się ?

  Niestety czasu się nie oszuka:) Pędzi nieubłaganie...ale mozna próbowac z tym walczyć:) Np przyjmując suplement diety z koenzymem Q10 Meiers Lab. Spowalnia procesy starzenia i poprawia wygląd skóry.

 • Re: Skóra bez zmarszczek

  i przyspiesza starzenie się skóry.(...), jeść świeże owoce i warzywa nie te wygniecione w gotowych sałatkach, sięgnąć po ryby morskie ograniczyć sól cukier tłuszcz i wysypiać się kiedy tylko się da i ile się da. Od czasu do czasu zaaplikować

 • Re: jak zatrzymać i spowolnić starzenie się ?

  Niestety czasu się nie oszuka:) Pędzi nieubłaganie...ale mozna próbowac z tym walczyć:) Np przyjmując suplement diety z koenzymem Q10 Meiers Lab. Spowalnia procesy starzenia i poprawia wygląd skóry. Gdzie można kupić w najlepszej cenie?

 • Re: Jak spowolnić starzenie?

  Stosowałam różne kremy, olejki ale ponieważ mam bardzo suchą skórę i do tego uwielbiam opalanie się na słońcu moja skóra była skórą 50-latki a nie 33 - latki. Jakieś 3 miesiące temu kupiłam sobie w pachnącej krainie kolagen ze skóry ryb morskich i olejek z acai. Połączyłam oba ze sobą i wyszło mi kapitalne serum, które nie tylko szybko nawilżyło i ujędrniło mi skórę ale zaczęło już ją powolutku

 • Re: jak zatrzymać i spowolnić starzenie się ?

  Niestety czasu się nie oszuka:) Pędzi nieubłaganie...ale mozna próbowac z tym walczyć:) Np przyjmując suplement diety z koenzymem Q10 Meiers Lab. Spowalnia procesy starzenia i poprawia wygląd skóry. Zgadzam się czasu nie zatrzymamy, ale racja jest taka że z czasem trzeba walczyć, wszelkimi możliwymi sposobami:)

 • Re: Zatrzymaj starzenie się skóry

  Ja coraz bardziej zauwarzam to starzenie skóry, kremy średnio Mi pomagają, myslicie, że zmiana diety mogłaby pomóc? Słyszałam, że ułożenie przez profesjonalistów takiej diety może pomóc organizmowi i osłabić trochę ten proces.

 • Re: Rodzaje win i sposoby ich podawania .

  Picie czerwonego wina zachowuje młody wygląd: W czerwonym winie jest dziesięć razy więcej antyoksydantów niż w białym. Związki te zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się komórek(...) owoców wraz ze skórką, pestkami i łodyżkami. Zawarte w winie antyoksydanty przeciwdziałają starzeniu się skóry.

 • Re: Wielka mobilizacja: regeneracja skóry

  Dla mnie najbardziej dbać o skórę trzeba latem... Skóra się szybko odwadnia, a więc i wysusza, a do tego wszystkiego słońce uwalnia wolne rodniki, które przyśpieszają starzenie się skóry. Z tego względu zawsze idę na zabieg GeneO do kliniki Vesuna, po którym mam idealnie nawilżoną i nawodnioną cerę.

 • Re: Rodzaje win i sposoby ich podawania .

  Picie czerwonego wina zachowuje młody wygląd: W czerwonym winie jest dziesięć razy więcej antyoksydantów niż w białym. Związki te zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się komórek(...) owoców wraz ze skórką, pestkami i łodyżkami. Zawarte w winie antyoksydanty przeciwdziałają starzeniu się skóry.

 • Re: Jak spowolnić starzenie?

  W życiu nie ma sprawiedliwości. Pierwsze za zdrowie odpowiad. geny to samo za stan i wygląd naszej skóry. Drugie to racjonalne jedzenie zgodne z genotypem - mam na myśli choroby na tle pokarmowym - masz alergie albo nie trawisz danego jedzenia czyli nietolerancja pokarmowa - nie masz w tym kierunku dobrej diagnozy - pojawia się AZS i inne powikłania na skórze. Na końcu nasze dbanie