• Informacje na temat:

  regularne spożywanie alkoholu

Artykuły na temat: regularne spożywanie alkoholu
 • W twojej rodzinie chorowano na raka? Nie pij alkoholu

  Naukowcy ostrzegają wszystkich znajdujących się w grupie ryzyka zachorowania na raka przed regularnym piciem alkoholu, nawet jeśli są to małe ilości. Badacze znaleźli bowiem związek między spożywaniem trunków, a chorobami nowotworowymi.

 • Nawet małe ilości alkoholu zwiększają ryzyko raka piersi

  Regularne picie nawet małych ilości alkoholu może zwiększać ryzyko raka piersi - wynika z badań, które publikuje pismo "Journal of the American Medical Association".

 • Dieta dla oczu

  Osoby po 65 roku życia zmagają się ze zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD) i stopniową utratą widzenia. Dlatego tak ważne jest spożywanie produktów zawierających luteinę i zeoksantynę. Dietetyk Alicja Kalińska proponuje posiłki, które zawierają te karotenoidy.

 • Czy wiesz, że hemoroidy – a precyzyjniej „choroba hemoroidalna” - to najczęściej występujące schorzenie proktologiczne? Występowanie tej dolegliwości jest tak częste, że okrzyknięto ją chorobą cywilizacyjną! Nic dziwnego w dobie stałego dostępu do Internetu, telewizji i związanego z tym mniej aktywnego trybu życia. Kolejne przyczyny, to m.in. spożywanie ostrych przypraw, nadużywanie alkoholu lub...

 • Dieta cukrzycowa

  Leczenie cukrzycy to regularne zażywania leków obniżających poziom cukru we krwi oraz dieta cukrzycowa, która powinna być odpowiednio dobrana i co istotne - niskokaloryczna.

 • Mały drink chroni przed chorobami serca

  Codzienne spożywanie niewielkiej ilości alkoholu zmniejsza ryzyko chorób serca o 14 do 25 proc. - informuje "British Medical Journal".

 • Sześć domowych sposobów na zatrzymywanie się wody w organizmie

  ...poprzez wydalenie nadmiaru soli z organizmu, powodują również rozszerzanie się naczyń krwionośnych, co w efekcie pozwala wydostać się przez nerki większej ilości płynu. Regularne treningi zapobiegają(...) alkoholu Alkohol słusznie uważany jest za produkt mocno moczopędny, to jednak pułapka! Mocno odwodniony organizm broni się zatrzymując wodę, a tego przecież chcemy uniknąć. Kieliszek dobrego...

 • ​Niebezpieczne sytuacje, w których zjadasz więcej niż zwykle

  Utrzymaniu (albo uzyskaniu) prawidłowej wagi sprzyja regularne odżywanie, systematyczny ruch, ustabilizowany tryb życia, rutyna i spokój. Wszystko, co burzy nasz rytm i porządek, burzy też zwykle naszą dietetyczną dyscyplinę. Oto lista sytuacji, w które sprawiają, że mamy zjadamy więcej. Czasami nawet drugie tyle!

 • Znów czujesz się niewyspana? Znajdź przyczynę dolegliwości!

  ...w godzinach popołudniowych), ograniczenie czasu spędzanego w łóżku w ciągu dnia, uregulowanie godzin porannego wstawania i nocnego pójścia spać, ograniczenie używek - kawy, alkoholu i papierosów, spożywanie ostatniego posiłku przynajmniej 3 godziny przez snem, wyeliminowanie ekspozycji na oddziaływanie na światło niebieskie w godzinach wieczornych, odnalezienie indywidualnych sposobów na odprężenie...

 • Nadciśnienie - jak je obniżyć bez leków?

  ...wystudzenia. Pijmy 2 szklanki naparu dziennie. Zróbmy też nalewkę: pół szklanki suchych liści zalejmy 2,5 szklankami alkoholu 45-50 procent. Macerujmy przez 1 tydzień. Potem zażywajmy 2-3 razy...