• Informacje na temat:

  metoda in vitro

Artykuły na temat: metoda in vitro
 • O in vitro na spokojnie

  ...jajowymi i powstałymi zarodkami, zanim narodzi się z nich dziecko. Nie unika odpowiedzi na trudne pytania, jak np. o granice ingerencji w ludzki zarodek. I nie twierdzi, że metoda in vitro jest jedyną(...) Krawczak "In vitro. Bez strachu, bez ideologii". To pierwsza na polskim rynku pozycja podejmująca tematykę sztucznego zapłodnienia w tak wyważony sposób i w tak szerokim zakresie. Autorka rozprawia się...

 • Leczenie niepłodności u kobiet - od czego zależy skuteczność in vitro?

  Zapłodnienie pozaustrojowe to relatywnie skomplikowana metoda leczenia niepłodności, stosowana z reguły wtedy, gdy inne, prostsze procedury nie przyniosły efektu. Jaka jest skuteczność tej popularnej techniki wspomaganego rozrodu?

 • Szampan i pończoszki, czyli co nas czeka zamiast in vitro?

  ...- Niepłodność jest chorobą i powinny być refundowane skuteczne metody jej leczenia (…). Co to znaczy „Narodowy program prokreacji”? Będziemy dostawać pakiet z butelką szampana i seksowną bielizną? O tym, co przyniesie zakończenie programu refundacji in vitro, opowiada Anna Krawczak - związana ze stowarzyszeniem Nasz Bocian autorka książki "In vitro. Bez strachu, bez ideologii".

 • Nie będzie zakazu in vitro

  Co znajdzie się w ustawie o sztucznym zapłodnieniu? Pomimo kontrowersji, jaki budzi, metoda in vitro pozostanie w Polsce legalna. Jest też dobra wiadomość dla niezamożnych par - zabieg ma być częściowo refundowany.

 • In vitro zwiększa szanse urodzenia chłopca

  Według "BBC News/Health" metoda zapłodnienia in vitro, zwiększa prawdopodobieństwo urodzenia chłopca niż dziewczynki.

 • In vitro - kiedy i dla kogo

  W dzisiejszych czasach problem z zajściem w ciążę ma wiele par. Metoda zapłodnienia in vitro uważana jest za najbardziej skuteczną w pokonywaniu tego problemu.

 • "In vitro" może zwiększać ryzyko zespołu Downa

  Metoda "in vitro" może zwiększać ryzyko chorób genetycznych - ostrzegają naukowcy. Eksperymenty prowadzone przez badaczy z ośmiu krajów pokazały, że procedury stosowane podczas zapłodnienia pozaustrojowego mogą prowadzić na przykład do zwiększenia liczby przypadków syndromu Downa.

 • Sukces zapłodnienia in vitro

  O tym, jak istotny jest wpływ organizmu matki na szansę donoszenia ciąży, nie trzeba przekonywać chyba nikogo. Sytuacja komplikuje się jednak, gdy w grę wchodzi zapłodnienie in vitro.

 • Pomaganie śmiechem przy in vitro

  Gdy tuż po wprowadzeniu zarodków do macicy podczas procedury zapłodnienia in vitro kobietom poprawiał nastrój profesjonalny klaun medyczny, szanse na zagnieżdżenie były niemal 2-krotnie wyższe.

 • Ginekolodzy chcą rejestrować efekty in vitro

  ...vitro" przez Kościół katolicki, wiele kobiet po zajściu w ciążę zrywa kontakty z kliniką. Lekarze specjalizujący się w leczeniu niepłodności metodami pozaustrojowymi bezskutecznie apelują też od lat(...) narodzin dziecka poczętego metodami zapłodnienia pozaustrojowego. Stało się to w Białymstoku w 9 lat po pierwszych takich narodzinach na świecie. Prof. Szamatowicz kierował wówczas i kieruje do dziś...

Wideo na temat: metoda in vitro
 • Justin Timberlake i Jessica Biel zdecydują się na in vitro

  Justin Timberlake i Jessica Biel chcą mieć kolejne dziecko. Para ma jednak problem z naturalnym poczęciem potomka. Jak podaje magazyn „In Touch”, wokalista i aktorka zdecydowali się na zapłodnienie metodą in vitro. Pozwala ona także na wybór płci dziecka, a Justin podobno bardzo chciałby mieć dziewczynkę. Do zapłodnienia użyją zatem tylko żeńskich embrionów. Celebryci mają już rocznego synka

 • Sofia Vergara i Joe Manganiello skorzystali z pomocy surogatki

  Sofia Vergara i Joe Manganiello skorzystali z pomocy surogatki? Para ma problem z naturalnym poczęciem dziecka. Aktorka nie jest gotowa na zapłodnienie metodą in vitro. Vergara ma już 24-letniego syna z pierwszego małżeństwa. Gwiazda zdradziła kiedyś, że chciałaby mieć trójkę potomstwa. Czy niebawem znów zostanie mamą? (Źródło: Cover Video/ x news)

 • Dolce i Gabbana tłumaczą się z niefortunnego wywiadu

  zapłodnienie in vitro. Domenico Dolce dzieci poczęte tą metodą nazwał "syntetycznymi". To zdanie oburzyło m.in. Elton Johna, który wezwał inne gwiazdy do bojkotu ubrań od projektantów. Teraz Dolce i Gabbana(...) albo bycie przeciwko in vitro. Każdy myśli na ten temat co chce. I tyle - dodał Domenico.

Dyskusje na temat: metoda in vitro