• Informacje na temat:

  łysienie androgenowe leczenie

Artykuły na temat: łysienie androgenowe leczenie
 • Jako dziecko moja córka miała piękne włosy. Problem zaczął się po dwudziestce, gdy zaczęły jej garściami wypadać. Trafiła do dermatologa, który rozpoznał łysienie androgenowe, tj. z powodu męskich hormonów. Leczenie przynosi mizerne skutki. Co robić? - pyta Danuta z Warszawy.

 • Loxon 2% - na łysienie androgenowe

  Loxon 2% to lek bez recepty zawierający minoksydyl, przeznaczony do leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn i kobiet. Dostępny jest w formie płynu, który za pomocą aplikatora nakłada się na skórę głowy.

 • Siedem pytań o wypadanie włosów

  Za łysieniem kryją się geny - i ta skłonność nie dotyczy wyłącznie mężczyzn. Jeśli ojciec lub dziadek łysieli, kobietom w jego rodzinie też to grozi - mówi dermatolog dr. n. med. Marta Kurzeja.

 • Mezoterapia, czyli leczenie od środka

  Szara i zmęczona skóra, cellulit, a nawet łysienie to skutki stresu, przemęczenia i złej diety. Niestety domowe sposoby radzenia sobie z tymi problemami nie przynoszą rezultatów, a dostępne środki z reguły nas zawodzą.

 • Mezoterapia, czyli leczenie od środka

  Szara i zmęczona skóra, cellulit, a nawet łysienie to skutki stresu, przemęczenia i złej diety. Niestety domowe sposoby radzenia sobie z tymi problemami nie przynoszą rezultatów, a dostępne środki z reguły nas zawodzą.

 • Testosteron mają tylko mężczyźni?

  To MIT. Damskie jajniki też produkują testosteron, ale w dużo mniejszej ilości. Co ciekawe kobietom ten hormon też jest potrzebny, ale gdy jest go za dużo może powodować łojotokowe zmiany skórne, nadmierne owłosienie ciała lub łysienie typu męskiego.

 • Kobiety też łysieją po męsku! Jak uratować i z powrotem zagęścić włosy?

  Jeśli myślisz, że łysienie to domena naszpikowanych testosteronem facetów, to jesteś w błędzie. Dolegliwość ta dotyczy ok. 20 proc. dorosłych kobiet. Jak uniknąć utraty naszego kobiecego atutu oraz na powrót odzyskać burzę loków?

 • Walka o włos

  ...i przyczyn łysienia jest wiele, najczęściej występującym typem jest łysienie androgenowe (zwane męskim typem łysienia). Wynika ono z nadwrażliwości organizmu na dihydrotestosteron (DHT) - związek chemiczny(...) włosów). Dziecięce łysienie to zawsze niepojący objaw, który wymaga pilnego zdiagnozowania! Leczenie łysienia W diagnostyce łysienia należy uwzględnić choroby skóry, zaburzenia hormonalne, choroby...

 • Jak pielęgnować włosy jesienią?

  ...odpowiedzialnymi za prawidłową budowę włosów, są np. suplementy Merz Spezial Dragees . Nie tylko kosmetyki Łysienie androgenowe, najczęstsza przyczyna przerzedzenia fryzury w obrębie górnej(...) prawidłowej diagnozy konieczne jest wykonanie trichoskopii, badań laboratoryjnych, czasem także biopsji skóry - tłumaczy dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Bez względu na to, czy leczenie...

 • ...gubią ich jesienią, chociaż wzrost wypadania można też zauważyć wiosną. Czynniki dziedziczne (łysienie androgenowe) u mężczyzn zaczyna się zwykle od zaniku włosów na skroniach i na czubku głowy, zaś(...) krwi, dzięki któremu można wykluczyć np. niedoczynność tarczycy lub toczeń. Na czym polega leczenie? Jego rodzaj zależy od przyczyny, ale powinno być rozpoczęte jak najszybciej, bowiem jeśli będziemy...

Dyskusje na temat: łysienie androgenowe leczenie
 • Re: Łysienie androgenowe u kobiet

  W przypadku łysienia androgenowego przyczyną nie jest stres ani zła dieta. Dlatego suplementy czy kosmetyki z reguły nie pomogą. O ile u mężczyzn łysienie androgenowe jest powszechne, to u kobiet może być objawem chorób (na przykład guzów nadnerczy lub jajnika). Dlatego warto wykluczyć te przyczyny. Nadwrażliwość u kobiet na dihydrotestosteron może być łagodzona przez leczenie hormonalne lub

 • Re: Łysienie androgenowe u kobiet

  Łysienie androgenne wymaga badania hormonów i leczenie powinien prowadzić endokrynolog. Maści zewnętrzne i dobre rady o zmianie trybu życia mogą wspomóc, ale nie zdziałają cudów, Warto też sprawdzić sprawy insulinooporności... Jężeli zaś chodzi o inne lecznie zewnętrze to warto zaprzyjaźnić się z preparatem, który nazywa się Loxon i najlepiej jeśli lekarz będzie wypisywać ci receptę na Loxon

 • Re: Czy ja zaczynam łysieć?

  Kto pisze takie bzdury? Na łysienie androgenowe nie pomogą żadne leki do kupienia bez recepty, ani żadne środki do wcierania bez recepty. To bardziej złożony problem, a pomóc może tylko dobry dermatolog. To długotrwałe, i mało spektakularne leczenie.