• Informacje na temat:

  łupież głowy leczenie

Artykuły na temat: łupież głowy leczenie
 • ​Łupież i wypadanie włosów - który problem zwalczać najpierw?

  Zarówno łupież, jak i wypadanie włosów, stanowią problemy, które potrafią pogorszyć nasze samopoczucie. Niestety obydwa są dość powszechne, w dodatku często występują razem: łuszcząca się skóra głowy wzmaga wypadanie włosów. Jak poradzić sobie z tymi dolegliwościami? Który problem zwalczać w pierwszej kolejności?

 • Łupież to częsta choroba skóry o charakterze przewlekłym i powracającym, występującym niezależnie od płci i wieku, znacznie częściej u dorosłych niż u dzieci (zwłaszcza przed okresem dojrzewania). Ocenia się, że problemy z łupieżem owłosionej skóry głowy może mieć nawet 50% osób z rasy kaukaskiej. Dane wskazują, że ok. 3 mln Polaków pomiędzy 15. a 75. rokiem życia boryka się z tą przypadłością.

 • Tak pokonasz łupież

  ...​Pasożytnicze drożdżaki z rodzaju Malassezia i Pityrosporum ovale mają latem na spoconej skórze głowy idealne warunki do rozwoju. Jeśli jednocześnie odziedziczyliśmy skłonność do szybkiego złuszczania się naskórka, stajemy się podatni na ich atak. Skutkiem jest... łupież.

 • Jak pielęgnować skórę na głowie?

  Włosy są istotną częścią dobrego wyglądu. I tutaj nie liczy się tylko ładna fryzura. Szkodliwa chemia w kosmetykach, nieodpowiednia dieta czy choroby genetyczne prowadza do łupieżu, alergii, uczuleń, a nawet poważniejszych chorób skóry na głowie. To ma bezpośredni wpływ na włosy. Jak pielęgnować skórę głowy?

 • Łupież, wypadanie włosów, nadmierna łamliwość – to nie tylko kłopoty natury estetycznej, ale wynik problemów zdrowotnych.

 • Aspiryna nie tylko na ból głowy

  Okazuje się, że kwas acetylosalicylowy może być lekiem na całe zło - opryszczka, zajady, łupież... Świetnie sobie z nimi radzi. Dla urody Walczy z przetłuszczającymi się włosami i łupieżem - po umyciu kosmyków wetrzyj w nie roztwór wykonany z 0,5 litra wody, 2 tabletek aspiryny i 0,5 szklanki octu jabłkowego. Po 15 minutach ponownie umyj włosy.  Przywraca blask jasnym, farbowanym włosom...

 • Najczęstsze choroby skóry. Co musisz o nich wiedzieć?

  Choroby skóry to nie tylko problem natury kosmetycznej i estetycznej. Wypryski, pęcherze, przebarwienia lub łupież często świadczą o poważniejszych problemach zdrowotnych, które mogą wymagać fachowej porady dermatologa i wielotygodniowego leczenia farmakologicznego.

 • Gdy złapiesz łupież

  Łupież może być nie lada zmartwieniem, kiedy niepostrzeżenie ląduje na naszych ramionach. Podpowiadamy więc, które szampony najlepiej zadbają o to, by łupież zniknął.

 • Skąd się bierze łupież?

  Mocne, pełne blasku włosy bez łupieżu są najlepszą wizytówką zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli ci cieszyć się piękną fryzurą.

 • Skąd się bierze łupież?

  Mocne, pełne blasku włosy bez łupieżu są najlepszą wizytówką zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli ci cieszyć się piękną fryzurą.

Dyskusje na temat: łupież głowy leczenie
 • Re: Domowe sposoby na łupież

  Domowe sposoby na łupież są zwyczajnie nieskuteczne a często nawet szkodzą, swojego czasu próbowałam się leczyć takimi metodami i problem zrobił się dwa razy większy. Leczenie łupieżu to prosta sprawa, wystarczy odpowiedni szampon leczniczy (na przykład taki: http://www.realbeauty.pl/991-dixidox-de-luxe-przeciwlupiezowy-szampon-2-1.html) i po dwóch tygodniach problem na zawsze z głowy.