• Informacje na temat:

  leczenie pms

Artykuły na temat: leczenie pms
 • PMS – tego nie planuj w te dni

  Na dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego uskarża się nawet co trzecia miesiączkująca kobieta. Rozdrażnienie, bóle, uczucie ciężkości i puchnięcie nóg, obniżona zdolność koncentracji, uczucie zmęczenia, a nawet pogorszenie koordynacji ruchów - to tylko niektóre ze 150 objawów związanych z PMS i towarzyszących kobietom od kilku do nawet kilkunastu dni przed miesiączką.

 • Castagnus – lek na PMS

  Tabletki Castagnus® poprzez stymulację receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

 • Czym jest PMS i jak sobie z nim radzić?

  PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego (premenstrual syndrom), jest powszechnie znany i coraz częściej rozpoznawalny przez kobiety.

 • „Te dni” nie muszą boleć

  Ból podczas miesiączki, a także poprzedzający ją PMS – zespół napięcia przedmiesiączkowego to powszechne dolegliwości. Najczęściej w ich uśmierzeniu pomagają łagodne środki rozkurczowe. Pomocne są także sprawdzone naturalne metody: dieta i ćwiczenia.

 • Pigułka da ci urlop od miesiączki

  Pigułka zapobiega ciąży. Ale dzięki niej zapomnisz też o PMS i obfitych krwawieniach!

 • Najdroższa przyprawa dobra dla kobiet

  Bazując na wynikach niewielkiego studium, irańscy naukowcy utrzymują, że szafran łagodzi objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego (ang. premenstrual syndrome, PMS).

 • Specjalne diety na kobiece dolegliwości

  Skuteczne leczenie wielu chorób zależy często od tego, jak się odżywiasz. Stosując odpowiednią dietę, możesz nie tylko uniknąć wielu dolegliwości, ale też przyspieszyć powrót do zdrowia lub zahamować rozwój choroby.

 • Dlaczego jest mi smutno?

  ..., warto też zapytać farmaceutę, czy można kurację łączyć z innymi lekami. Zbliża się miesiączka Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to dolegliwości, które pojawiają się ok. tygodnia przed okresem. Do typowych objawów psychicznych PMS należą huśtawka nastrojów, smutek, płaczliwość bez przyczyny, drażliwość, dekoncentracja, brak chęci do działania itp. Powodem jest zachwianie równowagi między...

 • Głowa w obręczach

  ...rezultatu, oraz tych, u których dolegliwości występują znacznie częściej, konieczne jest leczenie farmakologiczne. Włącza się wówczas antydepresanty, najlepiej z grupy trójpierścieniowych leków(...) zwalczania stresu. Rady przed miesiączką Kobietom cierpiącym na zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) podczas 5-10 dni poprzedzających menstruację może dokuczać napięciowy ból głowy. Aby...

 • Pokonaj napięcie przedmiesiączkowe

  ...neuroprzekaźników - serotoniny i GABA (kwasu gamma-aminomasłowego). W zapobieganiu PMS korzystne jest tzw. leczenie zintegrowane, obejmujące wiele metod terapeutycznych. Rozpoczyna się od najlżejszych(...)Każda kobieta inaczej znosi dolegliwości napięcia przedmiesiączkowego. PMS (Premenstrual syndrome) może mieć bowiem postać łagodną, umiarkowaną oraz ciężką. Dla pań, które z jego powodu w drugiej...