• Informacje na temat:

  leczenie ortodontyczne przed i po

Artykuły na temat: leczenie ortodontyczne przed i po
 • Wszystko o bezpieczeństwie noszenia aparatu ortodontycznego

  Piękny, biały uśmiech to podstawa dobrego samopoczucia! Zależy od niego także to, w jaki sposób postrzegać nas będzie nasze otoczenie. By zadbać o estetykę i zdrowie naszego uzębienia, coraz częściej decydujemy się rozpocząć leczenie ortodontyczne i nosić na zębach aparat. Czy jednak jest on dla nas w pełni bezpieczny? Co warto o nim wiedzieć, by podjąć świadomą decyzję?

 • Aparaty ortodontyczne dla dorosłych – jak wybrać właściwy?

  Tradycyjne aparaty ortodontyczne z metalowymi zamkami to nie jedyna metoda na idealnie proste zęby. Teraz w gabinecie stomatologa masz więcej opcji, niż kiedykolwiek. Jak wybrać tę właściwą dla siebie?

 • Aparat ortodontyczny

  Noszenie stałego aparatu ortodontycznego stało się dziś powszechne. Noszą je zarówno dzieci i młodzież jak i osoby dorosłe. Higiena jamy ustnej u osób noszących aparaty stałe jest sprawą niezwykle ważną i trzeba poświęcić na nią znacznie więcej czasu. Istotne jest bowiem dotarcie do wszystkich szczelin, powierzchni zębów oraz poszczególnych elementów aparatu.

 • Ortodoncja dla dorosłych

  Proste zęby i prawidłowy zgryz są nie tylko wymogiem zdrowotnym, ale też estetycznym. W dbaniu o dobry zgryz pomagają aparaty ortodontyczne. Można je zakładać w każdym wieku. Te najnowsze są niemal niewidoczne.

 • Aparat to dopiero początek. Jak zyskać piękny uśmiech?

  Spełniając marzenie o równych i pięknych zębach, coraz częściej - i w każdym wieku - decydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego. Ale sam aparat nie wystarczy żeby zęby po jego zdjęciu były nie tylko ładne, proste, ale i zdrowe…

 • Siedem pytań o nitkowanie zębów

  ...lekkie ukłucie. Mówi się, że są dwie szkoły nitkowania: przed szczotkowaniem i po nim. Która jest właściwa i dlaczego? Obie są równie dobre. Jeżeli zęby nitkujemy przed myciem, to rozluźniamy(...) między zębami, co wzmacnia ochronę przed próchnicą. Nitka z bakterio- i grzybobójczą chlorheksydyną to dobre rozwiązanie dla osób, którym dokuczają stany zapalne dziąseł. Natomiast te woskowane...

 • Prostuj zęby

  Na założenie aparatu ortodontycznego coraz częściej decydują się ludzie dojrzali, 40-, 50-letni. Dlaczego? Bo dzięki niemu można zyskać nie tylko piękny uśmiech, ale też odmłodzić twarz bez użycia skalpela.

 • Sanacja jamy ustnej – dlaczego może zadecydować o twoim życiu?

  Wykonanie odpowiednich badań oraz szczepień to nie jedyne wymogi przed operacją, jednym z tych ważniejszych jest także… idealne zdrowie naszej jamy ustnej. Dlatego nie zdziw się, jeśli lekarz zaleci Ci przeprowadzenie zabiegu sanacji. Ten zabieg może nawet uratować ci życie!

 • 6 prostych rad jak uniknąć zmarszczek

  Jeśli będziesz miała tak poważną minę jak Victoria Beckham, nie będziesz miała zmarszczek. I koniecznie śpij na satynowej poduszce. Bzdura - śmieją się kosmetolodzy. Wokół walki z czasem narosła cała masa mitów, które dziś wiele kobiet bierze za pewnik. Tymczasem proste zasady są w stanie uchronić nas przed przedwczesnym liftingiem. Oto 6 faktów związanych z walką ze zmarszczkami, które każda...

 • 7 sposobów na piękny uśmiech

  ...®. 7. Ortodoncja Jeden z najbardziej szkodliwych dla uśmiechu mitów mówi, że aparaty ortodontyczne noszą wyłącznie nastolatki. Tak naprawdę na leczenie nigdy nie jest za późno i o piękny, symetryczny uśmiech(...). Idealny czas na uporządkowanie uśmiechu jest oczywiście przed 20-tką. U nastolatków po zdjęciu aparatu leczenie retencyjne potrwa tylko 2-3 lata, u osób dorosłych trzeba je stosować całe życie. Nie ma...