• Informacje na temat:

  kwas hialuronowy krople do oczu

Artykuły na temat: kwas hialuronowy krople do oczu
 • Dotychczas kwas hialuronowy robił karierę w medycynie estetycznej. Pomagał likwidować zmarszczki, powiększać piersi, modelować ciało. Teraz zdobył też inne dziedziny medycyny: okulistykę, ginekologię, urologię i ortopedię. Jego największą zaletą jest to, że nie wywołuje reakcji alergicznych.

 • Kwas hialuronowy: Nawilża i odmładza

  Kwas hialuronowy podbił serca kobiet wiele lat temu. Jeśli chcesz przez długi czas cieszyć się sprężystą, gładką skórą, bez głębokich zmarszczek, koniecznie włącz go do codziennej pielęgnacji – w kosmetykach i – uzupełniająco - w suplementach diety.

 • Soczewki kontaktowe – jak wybrać krople nawilżające?

  ...zakupie warto dokładnie przyjrzeć się składowi poszczególnych preparatów. Najbardziej wartościową substancją jest kwas hialuronowy , naturalny składnik łez, który posiada zdolność wiązania wody, czyli nawilżania. W postaci soli sodowej charakteryzuje się dużą lepkością, dzięki której przez długi czas pozostaje na powierzchni oka. Przypuszcza się, że kwas hialuronowy pobudza również proces gojenia...

 • Kwas hialuronowy dotychczas znany był paniom dbającym o piękną cerę (znajdziemy go w wielu kremach nawilżających) oraz bywalczyniom gabinetów medycyny estetycznej. Doskonale bowiem radzi sobie z procesem spowalniania starzenia skóry, wygładza zmarszczki, pomaga utrzymać owal twarzy. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat walory kwasu hialuronowego docenili także ginekolodzy, okuliści, a nawet...

 • Ciemne chmury w oczach

  ...siatkówkę. Powstające męty to złogi, skupiska komórek, tkanek, np. włókien kolagenowych, które zawierają kwas hialuronowy utrzymujący cząsteczki wody. Brudne okulary? Męty postrzegamy jako(...)Być może twoje odczucia mają związek ze zmętnieniem ciała szklistego. Przypadłość ta jest nazywana mętami. Nie powoduje utraty wzroku, ale często występuje przy innych, poważnych schorzeniach oczu...

 • Wokół wrażliwych oczu

  Skóra wokół oczu w porównaniu z innymi partiami twarzy jest bardzo cienka i delikatna, dlatego też łatwiej ulega podrażnieniom.

 • Gdy oczy pieką

  Skąpa produkcja łez, za dużo słońca, za mało beta-karotenu w diecie - to najczęstsze przyczyny pieczenia oczu. Kłopotom może towarzyszyć zaczerwienienie i łzawienie, co niekiedy sygnalizuje zapalenie spojówek lub brzegów powiek. Jest wiele ziół, które doskonale wpływają na oczy, nawilżają, zmniejszają podrażnienia i łagodzą dolegliwości.

 • Sprawdź, co może dolegać twoim oczom

  Jedne są bardzo częste, inne rzadsze, ale wszystkie dokuczliwe. Dowiedz się, jak możesz sobie szybko poradzić z najczęstszymi dolegliwościami oczu.

 • Sam krem nie wystarczy, by zachować świeży i młody wygląd. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo wrażliwa i lubi przysparzać problemów. Dlatego należy ją traktować bardzo troskliwie. Znaczenie ma nawet to, jak nakładasz i usuwasz makijaż czy kosmetyki.

 • Dbajmy o oczy każdego dnia

  ...specjalne soczewki neutralizujące niebieskie światło (od optyka). Stosujmy nawilżające krople To pomocne zwłaszcza jeśli często przebywasz w klimatyzowanych, zakurzonych lub zadymionych pomieszczeniach (np. pracujesz w biurze, magazynie). Dobrze sprawdzają się krople zawierające kompozycję składników zbliżoną do naturalnego filmu łzowego - np. z kwasem hialuronowym. Nie narażajmy ich na dym...