• Informacje na temat:

  ile kalorii potrzebuje człowiek

Artykuły na temat: ile kalorii potrzebuje człowiek
 • Przeciętny Polak w ciągu świąt zje 6 tys. kalorii dziennie

  Sześć tys. kalorii, zje przeciętny Polak w świąteczny dzień. To trzy razy więcej niż potrzebuje organizm dorosłego człowieka. Dr Danuta Figurska-Ciura z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu radzi, aby do potraw świątecznych dodawać zioła, które pomagają w trawieniu.

 • Jak dobrze odżywiać się jesienią i zimą?

  Gdy temperatura spada i zmniejsza się ilość dni słonecznych, nasz nastrój ulega pogorszeniu, a my częściej sięgamy po przekąski pomiędzy posiłkami. W dodatku mamy trudniejszy dostęp do świeżych warzyw i owoców i mniej się ruszamy. Spożycie większej ilości kalorii tłumaczymy koniecznością dostarczenia energii do ogrzania organizmu. Czy jednak, gdy większość czasu spędzamy w ogrzewanych...

 • Ci, którzy teraz bezkarnie mogą jeść do woli, kiedyś mogą przytyć

  Osoby, które bezkarnie mogą się objadać nie powinny nadużywać tego przywileju. Bowiem, jak przestrzega dr inż. Katarzyna Okręglicka, dietetyk kampanii "Zarządzanie kaloriami", z wiekiem, co 10 lat, obniża się metabolizm, przez co jednak można przytyć.

 • Dieta jesienna - jak dobrze zjeść i nie przytyć?

  ...- Jeśli będziemy jedli zgodnie z naszymi potrzebami, z tym co robimy i ile potrzebujemy, z tym jak wygląda nasza aktywność i do tego dostosujemy odpowiednią ilość energii - nie ma możliwości, że przytyjemy. Obiecuję - zapewniała dietetyczka Anna Jelonek, gość "Dania do myślenia" w RMF Classic. Rozmówczyni Tomasza Skorego opowiadała o tym, jak radzić sobie z żywieniowymi potrzebami naszego...

 • Nie lubisz gotować? Dzięki nim schudniesz i zaoszczędzisz czas!

  Bogate w witaminy, białka i minerały koktajle mogą zastąpić nawet dwa pełnowartościowe posiłki w ciągu dnia. Dostarczają one organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych, a jednocześnie – ze względu na niską zawartość kalorii – pomagają kontrolować wagę ciała. Są łatwe i szybkie w przygotowaniu, dlatego można je pić nawet w pracy lub na uczelni.

 • ​Jak zapanować nad podjadaniem? Oto pięć strategii

  ...w atrakcyjnej cenie 5,99 dolara. Tyle że ten posiłek ma ze 3 tysiące kalorii i zawiera nie wiadomo ile tłuszczów pochodzących z głębokiego smażenia, więc nie ma w nim nic atrakcyjnego. To jest coś, z czym się(...), największa wiedza, najsilniejsza inspiracja, a nawet najgłębsza rozpacz po prostu przegrywają z kawałkiem tortu. Czasami, gdy człowiek jest głodny, smutny albo odchodzi od zmysłów, nic nie poprawia mu...

 • Młoda i w formie na dłużej!

  O tym, ile mamy lat, nie decyduje data w dowodzie osobistym, lecz nasza sprawność i samopoczucie. A o nie sami możemy zadbać i cofnąć zegar!

 • Czuj się młodo, żyj długo

  To, ile masz lat, nie zawsze wynika z daty urodzenia. Odkryj, jak czuć się młodo niezależnie od wieku!

 • Moda czy zdrowie?

  Co kilka tygodni słyszysz o nowych „odkryciach”: rewelacyjnej diecie, lepszych zajęciach fitnessu, skutecznych metodach relaksu, badaniach, dzięki którym wreszcie dowiesz się, co robić, by nie chorować. Czy rzeczywiście nauka tak szybko idzie do przodu? Sprawdzamy, ile jest w modach zdrowotnych prawdziwej medycyny.

 • Kiedy w jedzeniu nie chodzi o jedzenie...

  Co ma wspólnego rozmiar talerza, chrupkość chipsów, włączony telewizor i obecność znajomych? To, że wszystkie z nich wpłyną na to, ile i co zjesz. A to z kolei wpłynie na twój wygląd, samopoczucie, zarobki i relacje z innymi.

Dyskusje na temat: ile kalorii potrzebuje człowiek
 • Dziewczyno, nie zwracaj na ten zapach uwagi.

  Ćwiczę sporty walki i na sali brzydko pachnieć można tylko leniem. Przede wszystkim oszczędzaj swoją skórę, antyperspiranty blokują pory przez co człowiek się mniej poci. Lecz skóra potrzebuje potu. A zapach? Ujmę to tak. Mi na przykład przeszkadza zapach perfum podczas ćwiczeń. Po treningu, po prysznicu to co innego. Wtedy najleprze są żele perfumowane. Pozdrawiam.

 • 20 kg w 3 miesiące bez większych wyrzeczeń

  nie mam co na siebie włożyć, bo coraz więcej mam. Jeśli komuś brakuje wytrałości w motywacji a kocha zwierzęta niech nie bredzi, że dog niemiecki potrzebuje apartamentów, człowiek wytrzyma w kawalerce(...) - spacery z psem, jazda na rowerze, rezygnacja ze środków komunikacji miejskiej (o ile to możliwe) i na efekty nie trzeba długo czekać, kondycja jak wiadomo coraz lepsza, a bywało, że nie mogłam podnieść