• Informacje na temat:

  grzybica paznokci

Artykuły na temat: grzybica paznokci
 • Kuracje, które zlikwidują grzybicę paznokci

  ...paznokciem. Następnie osusz ręcznikiem. Zabieg rób co najmniej 3 razy dziennie przez 4 tygodnie. Pasta Z czosnku. Rozgnieć na miazgę 3 ząbki czosnku, dodaj kilka kropli oliwy i nałóż na chory paznokieć. Pastę pozostaw na 30 minut. Zabieg powtarzaj codziennie przez 5 tygodni. Kompres i dieta Z jogurtu naturalnego. Nakładaj go codziennie na paznokcie, które zaatakowała grzybica i pozostaw...

 • Grzybica paznokci? Pokonaj ją światłem!

  Chcesz odsłonić stopy, ale ich wygląd nie zachwyca? Paznokcie tracą połysk, twardnieją, żółkną? Nie lekceważ tych objawów - to może być grzybica paznokci. Jak z nią skutecznie walczyć? W tym sezonie eksperci polecają nowość - światło lasera!

 • Grzybica kocha lato

  ...​Mimo iż podczas ciepłych dni szczególnie dbamy o nasze paznokcie, nie powinnyśmy ulegać złudzeniu, że są całkiem bezpieczne. Jest wręcz przeciwnie. W lecie znacznie łatwiej zarazić się grzybicą paznokci niż zimą.

 • Skuteczna walka z grzybicą paznokci

  Powszechną dolegliwością stóp jest grzybica paznokci. Jej leczenie niewątpliwie powinno się zacząć już w pierwszym stadium. Pamiętać jednak należy, że nawet w tym okresie grzybicy nie da się wyleczyć domowymi sposobami, ponieważ może to spowodować jedynie jej rozprzestrzenienie się. Warto, więc wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo leczyć owo schorzenie.

 • Podtrzymywanie wilgotności powietrza na poziomie 55 proc. stanowi klucz do zdrowego i atrakcyjnego wyglądu paznokci – przekonują badacze z Uniwersytetu w Manchesterze.

 • Paznokcie alarmują!

  ...wadzie serca lub zwiastować schorzenia układu pokarmowego albo płuc. Choroby paznokci. Może je zaatakować grzybica (płytka żółknie i mętnieje), drożdżyca (szarzeje i matowieje), liszaj płaski (podłużne(...) paznokcie zbladły, może to świadczyć o niedokrwistości lub niedoborach wapnia, białka czy cynku. Czasem jednak ich zbielenie sygnalizuje poważne choroby: niewydolność serca lub nerek, łuszczycę czy marskość...

 • Grzybica paznokci – jedna z najczęściej występujących zmian chorobowych płytki paznokcia to zazwyczaj konsekwencja niedoleczonej lub nieleczonej grzybicy stóp. Choroba wymaga przewlekłej kuracji i lubi powracać.

 • Grzybica stóp i paznokci zyskała miano plagi społecznej, gdyż cierpi na nią już 30 procent Polaków. Jest to choroba zakaźna. Gdy nie jest leczona, może trwać latami.

 • Grzybica – pozbądź się nieproszonego gościa

  Grzybica to zakaźna choroba wywoływana przez grzyby, najczęściej atakująca skórę pomiędzy czwartym a piątym palcem u nóg lub same płytki paznokci. Sprawia, że skóra łuszczy się, piecze i swędzi, a zainfekowane paznokcie robią się żółtawe i kruche, by z czasem zacząć się rozwarstwiać i brązowieć. Grzybicę wywołują najczęściej grzyby o nazwie dermatofity, które lubią atakować naskórek, paznokcie...

 • Wrastające paznokcie

  Boli cię duży palec u nogi? Po bokach paznokcia widzisz zaczerwienioną i lekko opuchniętą skórę? To oznaki wrastania paznokcia. Główną przyczyną tego problemu jest nieprawidłowe obcinanie paznokci. Inne powody to np. grzybica paznokci, częste noszenie butów za ciasnych w palcach lub na wysokich obcasach (ciężar ciała wpycha stopę w czubek buta), nadwaga (z tego samego powodu), uderzenia lub inne...

Dyskusje na temat: grzybica paznokci
 • Re: Czy to grzybica paznokci?

  Wrzuć zdjęcie paznokci.

 • Re: Kuracje, które zlikwidują grzybicę paznokci

  woda i mydlo a nie chodzic w jednych skarpetach przez caly tydzie grzyb sie z czystosci nie robi jachodze boso cale zycie po ziemi i nie wiem co to jest grzybica

 • Re: Czy to grzybica paznokci?

  Chory paznokieć to nie dramat ale lepiej mieć zdrowe. Poza tym grzybica źle się leczy a doustne leki są toksyczne, zwłaszcza dla wątroby.

 • Re: Grzybica paznokci? Pokonaj ją światłem!

  A ja mam grzybicę śluzówki odbytu

 • Re: Czy to grzybica paznokci?

  Chyba będe musiała, bo nie zapowiada sie żebym sama umiała to z paznokci usunąć niestety.. mam nadzieję, że sama grzybica nie jest czymś genetycznym :P Oby to było tak jak mówicie, jakieś rogowacenie(...) starości. W grzybicy płytka paznokcia jest zazwyczaj pogrubiała ale z wiekiem też się pogrubia. Nie wiem ile masz lat. "Jakieś rogowacenie" nie jest takie fajne, bo leczy się gorzej niż grzybica.

 • Re: Grzybica – pozbądź się nieproszonego gościa

  lakier do paznokci stosowany jest jako kamuflaż zainfekowanych i zniszczonych paznokci.

 • Re: Czy to grzybica paznokci?

  Są różne choroby paznokci, niekoniecznie może to być grzybica, ja np. miałam podobnie, też wszyscy myśleli, że to grzybica, a okazało się, że jest to jakieś rogowacenie czy coś w tym stylu, paznokcia, które jest genetyczne :) i na takie rzeczy są specjalne maści, robione tylko na zamówienie, aby móc zamówić i kupić taką maść, trzeba się wpierw udać do dermatologa, dlatego lepiej zamiast

 • Re: Grzybica paznokci? Pokonaj ją światłem!

  Dobra rzecz, gdyby nie cena: dla mnie kosmiczna

 • Re: Czy to grzybica paznokci?

  Chyba będe musiała, bo nie zapowiada sie żebym sama umiała to z paznokci usunąć niestety.. mam nadzieję, że sama grzybica nie jest czymś genetycznym :P Oby to było tak jak mówicie, jakieś rogowacenie czy coś, a nie najgorsza opcja.

 • Re: Grzybica paznokci? Pokonaj ją światłem!

  Ja również uważam, że cena zabiegu była bardzo wysoka. Miałam zastosowane leczenie doustne i nie było skutków ubocznych ani problemów żołądkowych. Przynajmniej taka terapia była skuteczna.