• Informacje na temat:

  grzybica paznokci

Artykuły na temat: grzybica paznokci
 • Kuracje, które zlikwidują grzybicę paznokci

  ...paznokciem. Następnie osusz ręcznikiem. Zabieg rób co najmniej 3 razy dziennie przez 4 tygodnie. Pasta Z czosnku. Rozgnieć na miazgę 3 ząbki czosnku, dodaj kilka kropli oliwy i nałóż na chory paznokieć. Pastę pozostaw na 30 minut. Zabieg powtarzaj codziennie przez 5 tygodni. Kompres i dieta Z jogurtu naturalnego. Nakładaj go codziennie na paznokcie, które zaatakowała grzybica i pozostaw...

 • Grzybica paznokci? Pokonaj ją światłem!

  Chcesz odsłonić stopy, ale ich wygląd nie zachwyca? Paznokcie tracą połysk, twardnieją, żółkną? Nie lekceważ tych objawów - to może być grzybica paznokci. Jak z nią skutecznie walczyć? W tym sezonie eksperci polecają nowość - światło lasera!

 • Grzybica kocha lato

  ...​Mimo iż podczas ciepłych dni szczególnie dbamy o nasze paznokcie, nie powinnyśmy ulegać złudzeniu, że są całkiem bezpieczne. Jest wręcz przeciwnie. W lecie znacznie łatwiej zarazić się grzybicą paznokci niż zimą.

 • Skuteczna walka z grzybicą paznokci

  Powszechną dolegliwością stóp jest grzybica paznokci. Jej leczenie niewątpliwie powinno się zacząć już w pierwszym stadium. Pamiętać jednak należy, że nawet w tym okresie grzybicy nie da się wyleczyć domowymi sposobami, ponieważ może to spowodować jedynie jej rozprzestrzenienie się. Warto, więc wiedzieć, w jaki sposób prawidłowo leczyć owo schorzenie.

 • Podtrzymywanie wilgotności powietrza na poziomie 55 proc. stanowi klucz do zdrowego i atrakcyjnego wyglądu paznokci – przekonują badacze z Uniwersytetu w Manchesterze.

 • Paznokcie alarmują!

  ...wadzie serca lub zwiastować schorzenia układu pokarmowego albo płuc. Choroby paznokci. Może je zaatakować grzybica (płytka żółknie i mętnieje), drożdżyca (szarzeje i matowieje), liszaj płaski (podłużne(...) paznokcie zbladły, może to świadczyć o niedokrwistości lub niedoborach wapnia, białka czy cynku. Czasem jednak ich zbielenie sygnalizuje poważne choroby: niewydolność serca lub nerek, łuszczycę czy marskość...

 • Grzybica paznokci – jedna z najczęściej występujących zmian chorobowych płytki paznokcia to zazwyczaj konsekwencja niedoleczonej lub nieleczonej grzybicy stóp. Choroba wymaga przewlekłej kuracji i lubi powracać.

 • Grzybica stóp i paznokci zyskała miano plagi społecznej, gdyż cierpi na nią już 30 procent Polaków. Jest to choroba zakaźna. Gdy nie jest leczona, może trwać latami.

 • Grzybica – pozbądź się nieproszonego gościa

  Grzybica to zakaźna choroba wywoływana przez grzyby, najczęściej atakująca skórę pomiędzy czwartym a piątym palcem u nóg lub same płytki paznokci. Sprawia, że skóra łuszczy się, piecze i swędzi, a zainfekowane paznokcie robią się żółtawe i kruche, by z czasem zacząć się rozwarstwiać i brązowieć. Grzybicę wywołują najczęściej grzyby o nazwie dermatofity, które lubią atakować naskórek, paznokcie...

 • Grzybica stóp – wylecz ją w domu

  Co sprzyja grzybicy?  Nadmierna potliwość stóp, ciasne, zbyt ciepłe, nieprzewiewne buty, skarpetki z domieszką sztucznych materiałów. Grzybica rozwija się łatwiej wtedy, gdy nasz organizm jest(...) swędzenie i pieczenie. Leczenie stóp trzeba rozpocząć od razu, by nie dopuścić do rozwoju trudnej w leczeniu grzybicy paznokci. Zwykle trwa ono 4-6 tygodni. Leczenie jest miejscowe (przeciwgrzybicze kremy...

Dyskusje na temat: grzybica paznokci