• Informacje na temat:

  dbanie o higiene osobista latem

Artykuły na temat: dbanie o higiene osobista latem
 • Higiena średniowiecznych królowych. Czy nasze władczynie śmierdziały?

  Święty Hieronim nauczał, że „ten, kogo chrzest oczyścił, nie musi się kąpać raz drugi”. Nakłaniał kobiety, by w trosce o swoje dusze psuły przyrodzoną krasę „rozmyślnym zaniedbaniem”. Za jego radą poszło wiele średniowiecznych arystokratek. Czy polskie władczynie też były na bakier z higieną?

 • ​Salmonella od kota czy psa?

  Włochaci pupile mogą nas niechcący zarazić chorobami - bakteryjnymi, wirusowymi, grzybiczymi lub pasożytniczymi. Zagrożenie jest jednak niewielkie, zwłaszcza jeśli dbamy o higienę.

 • Zdrowa mama w wieku 20, 30, 40 lat

  Twoja metryka ma wpływ na to, jak będziesz znosić ciążę. Sprawdź, co cię czeka, jeżeli zostaniesz młodą lub nieco starszą mamusią.

 • Żelazne zasady w trosce o życie

  Jak często odwiedzasz lekarza? Korzystasz z bezpłatnych badań? Dbasz o właściwą dietę? Sprawdź, jak prosto możesz wpłynąć na stan swojego zdrowia.

 • Raport o stanie higieny Polek

  ..., że jest nią dbanie o siebie i swój wygląd. Mała liczba respondentek określając higienę osobistą wskazała na higienę intymną - tylko 6 proc., a co dopiero co pięćdziesiąta kobieta skojarzyła z tym(...) osobista jest podstawą zdrowia człowieka (92 proc. badanych), a aż 87 proc. respondentek uważa, że brak higieny może powodować rozwijanie się wielu chorób i zarazków. Mimo tego tylko 10 proc. Polek...

 • Pasożyty w twoim jedzeniu. Jak się przed nimi bronić?

  Kradną substancje odżywcze, pozbawiają organizm energii i sieją w nim prawdziwe zniszczenie. Pasożyty, choć na pozór wydają się być niegroźne, mogą poważnie zniszczyć twoje zdrowie.

 • W łóżku śpimy, nie figlujemy...

  ...erotycznym w stałym związku. Tutaj najlepszą radą jest ciągłe dbanie, by utrzymać świeżość związku. A jednym ze sposobów jest odrzucenie nudnych schematów i walka z monotonią, np. poprzez wzbogacenie gry...

 • Bergman potrafił kochać tylko kino

  Kobiety były dla niego żywym towarem, którego potrzebował do tworzenia. Mimo to, płeć przeciwna lgnęła do niego bez zahamowań. W młodości sympatyzował z nazizmem i skradł część tożsamości swojego brata, by podkoloryzować własną biografię. Niekwestionowany geniusz filmowy, stawiany na równi z Fellinim i Buñuelem. Człowiek pełen lęków i obsesji, który nieustannie toczył ze sobą wewnętrzne wojny. O skomplikowanej osobowości Ingmara Bergmana, jego zawiłych relacjach z kobietami, a także fenomenie...

 • Nigdy nie jest za późno

  Chciałabym iść na studia, ale czy to nie wstyd pchać się między młodych? Kiedyś marzyłam, by nauczyć się jeździć konno. Przeszło, poszło, w moim wieku nie wypada. Zakochałabym się. Za stara jestem. Czy naprawdę? - Za późno jest tylko wtedy, gdy sama tak stwierdzisz. Dopóki żyjesz, jesteś zdrowa, masz szansę na realizację ważnych marzeń - mówi prof. Wiesław Łukaszewski, psycholog.

 • Psychika - ukryta siła ciała

  ...- dbamy o fizyczne aspekty, ale wciąż zapominamy o tym, co w środku - w psychice, myślach, emocjach. Higiena psychiczna jest równie ważna jak higiena osobista. Warto inwestować w swoje zdrowie psychiczne(...) odczuwania satysfakcji z życia. Ta nasza oferta jest skierowana do firm i osób, dla których ważne jest dbanie o psychikę swoją i swoich bliskich, współpracowników. Na pomoc jakich specjalistów...