• Informacje na temat:

  czy solarium jest bezpieczne

Artykuły na temat: czy solarium jest bezpieczne
 • Solarium jak papierosy czy alkohol - tylko dla pełnoletnich?

  ..."Skoro nie pozwalamy dzieciom palić papierosów, dlaczego mielibyśmy zgadzać się na opalanie pod lampami UV" - tak wymóg sprawdzania dowodów osobistych w solarium, który być może już niedługo zostanie wprowadzony, komentuje dermatolog, dr Monika Heisig.

 • Nowoczesne solaria są dużo bezpieczniejsze dla skóry

  ...należy ograniczyć wizyty w solarium do jednej tygodniowo. Należy też pamiętać o ochronie oczu, bowiem promieniowanie wytwarzane w solarium zwiększa możliwość wystąpienia zaćmy. Lekarze dermatolodzy(...)Nie oznacza to jednak, że seansom w solarium można poddawać się bez ograniczeń. Zdaniem dermatologów nie powinno się przekraczać 10 godzin opalania w ciągu roku. Bezpieczniejsze niż dawniej...

 • Mistero Milano – bezpieczny i profesjonalny manicure hybrydowy

  Wśród ulubionych przez kobiety metod pielęgnacji paznokci, żelowy i hybrydowy manicure wciąż zyskuje na popularności. W obu przypadkach do utwardzania zabiegu wykorzystywane są lampy UV, które wzbudzają ostatnio wiele kontrowersji, w związku z naświetlaniem skóry promieniami ultrafioletowymi. Ale czy na pewno jest się czego bać i jaki sprzęt wybrać, by mieć pewność bezpieczeństwa?

 • Bezpieczne opalanie w ciąży - czy to jest możliwe?

  Czy będąc w ciąży musisz zrezygnować z pielęgnacji urody? Oczywiście, że nie! Nawet wtedy, gdy chcesz pochwalić się nie tylko brzuszkiem, ale też... złocistą opalenizną!

 • W wakacyjnej przygodzie ze słońcem bardzo ważne jest stosowanie odpowiedniego kremu z filtrem SPF. Dobierz go w zależności od karnacji, typu skóry, wieku i intensywności opalania.

 • Nie opalaj się w solarium!

  ...korzystanie z nich jest definitywnie "rakotwórcze dla ludzi". Napisano o tym w medycznym piśmie "Lancet Oncology". Tytoń, azbest, solarium Ocena jest jednoznaczna: korzystanie z łóżka do opalania jest równie niebezpieczne jak palenie tytoniu czy ekspozycja na pył z azbestu. IARC do tego wniosku doszedł po zapoznaniu się z badaniami, które stwierdziły, że ryzyko czerniaka...

 • Czy słońce musi być groźne?

  Słońce to źródło nieocenionej energii życiowej. Pobudza nas do działania, jest naszym motorem napędowym. Dodaje nam zdrowia i urody, dlatego słoneczne dni chętnie wykorzystujemy, aby zyskać, choć odrobinę ładnej opalenizny. Ale czy wiemy jak zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas opalania?

 • Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

  Depilacja laserowa to absolutny hit ostatnich lat w dziedzinie kosmetyki. Spektakularne efekty jakie można osiągnąć przyciągają do salonów piękności nie tylko kobiety, ale również mężczyzn.

 • Opalać się czy nie?

  Opalenizna przestała być modna - każda z nas o tym słyszała i każda z nas, gdy tylko słońce mocniej zaświeci, wystawia do niego twarz. Nic złego w tym nie ma. Naturalna opalenizna dodaje uroku, w przeciwieństwie do efektu lamp w solarium.

 • Opalenizna przestała być modna - każda z nas o tym słyszała i każda z nas, gdy tylko słońce mocniej zaświeci, wystawia do niego twarz. Nic złego w tym nie ma. Naturalna opalenizna dodaje uroku, w przeciwieństwie do efektu lamp w solarium.

Dyskusje na temat: czy solarium jest bezpieczne
 • Re: czy solarium jest bezpieczne?

  Powiedzą Ci, że bezpieczne, ale ja temu nie ufam. Sama jestem jasna, ale na solarium się nie wybieram.

 • Re: czy solarium jest bezpieczne?

  Mnie solarium nic nie daje. Byłam w solarium w Opolu kilka razy, a skóra i tak była blada. Jak myślicie, dlaczego? Do tamtej pory nie zdecydowałam się już na solarium. Teraz używam emulsji do ciała samoopalającej Aloe Vera z hb. Po rozsmarowaniu emulsji widać naprawdę fajne efekty ;)

 • Re: czy solarium jest bezpieczne?

  U mnie i słoneczko i solarium powoduje brzydkie czerwone plamy. Zażywam preparat z beta karotenem Solastyna Forte i w ten sposób cieszę się pięknie opaloną skórą (i to nie tylko w sezonie). Polecam :) Zośka

 • Re: Czy lakiery hybrydowe są bezpieczne dla zdrowia

  Chodzi ogólnie o naświetlanie a tak" Na prawdę w lampach Led jest ono małe, popatrzmy na kobiety które chodzą reguralnie na solarium i może do tego się przyczepmy bo tam jest o wiele większy problem :)

 • wydaje mi się, że to nie jest bezpieczne

  i dobrze,że takie artykuły sie pojawiają, ja sie opalam podczas sportu, mam Bodymax a do tego nie interesuje mnie czy opale się równo, czy w paski.

 • Pytanko

  Co jest zdrowsze solarium czy słonce??? Prosze o odpowiedzi :)

 • A ja opalam się bardzo często, kiedy tylko mogę

  A ja mam jasną, nordycką karnację: blond włosy itd. a opalam się bardzo dużo i póki co nie mam żadnych problemów ze skórą, czy ogólnie ze zdrowiem. Na pewno żle robię, ale jestem maniakiem opalenizny(...). przerwami. Poza latem chodzę także na solarium. Tak przy okazji to pierwszy raz w życiu poszedłem na solarium w zimie, bez przygotowania na 12 czy 15minut. Z tym czasem to akurat nie był mój pomysł

 • moja koleżanka chyba cierpi na tanoreksje !!!

  od kilku lat chodzi na solarium i wygląda jak mulatka wystarczy , ze trochę zblednie biegnie znowu natychmiast się podpiec i mówi wtedy _"wiesz nie przestrasz się mnie bo jestem taka blada wlaśnie musze iść na solarke". Jestem wtedy w szoku , bo ona wcale nie jest blada natomiast ja przy niej wyglądam jak biala ściana.Ona wygląda wręcz oszalamiająco z opalenizną ale czy to jest bezpieczne? Ja nie