• Informacje na temat:

  aparat ortodontyczny

Artykuły na temat: aparat ortodontyczny
 • Aparat ortodontyczny

  Noszenie stałego aparatu ortodontycznego stało się dziś powszechne. Noszą je zarówno dzieci i młodzież jak i osoby dorosłe. Higiena jamy ustnej u osób noszących aparaty stałe jest sprawą niezwykle ważną i trzeba poświęcić na nią znacznie więcej czasu. Istotne jest bowiem dotarcie do wszystkich szczelin, powierzchni zębów oraz poszczególnych elementów aparatu.

 • Aparat ortodontyczny i atrakcyjny wygląd?

  Wizja spędzenia kilkunastu miesięcy w aparacie ortodontycznym bardzo często przeraża przeciętnego człowieka. Nawet osoby o bardzo krzywym uzębieniu, których uśmiech pozostawia bardzo wiele do życzenia, zazwyczaj nie są zadowolone z takiej perspektywy... Jednak czy jest to całkowicie słuszna postawa?

 • Nosisz aparat ortodontyczny? Sprawdź, czego unikać

  Nosząc aparat ortodontyczny musisz przestrzegać kilku zasad żywieniowych.

 • Aparaty ortodontyczne dla dorosłych – jak wybrać właściwy?

  Tradycyjne aparaty ortodontyczne z metalowymi zamkami to nie jedyna metoda na idealnie proste zęby. Teraz w gabinecie stomatologa masz więcej opcji, niż kiedykolwiek. Jak wybrać tę właściwą dla siebie?

 • Jak dbać o zęby, gdy masz aparat

  Odpowiednia higiena jamy ustnej jest bardzo istotna, zwłaszcza u osób posiadających aparat ortodontyczny. Zalegające między zamkami resztki jedzenia są trudne do usunięcia i mogą powodować próchnicę. W dodatku znajdujący się na zębach aparat utrudnia pozbywanie się płytki nazębnej, a wraz z nią drobnoustrojów odpowiedzialnych za proces próchnicotwórczy. W jaki sposób zadbać o uzębienie mając...

 • Terapia ortodontyczna dla dorosłych

  Aparaty coraz częściej noszą czterdziesto- i pięćdziesięciolatki. Nie tylko po to, żeby mieć zdrowe i piękne zęby. Czasem skorygowanie zgryzu daje efekt porównywalny do liftingu.

 • ​Fałszywe aparaty ortodontyczne

  Takie aparaty może i nie są szczególną ozdobą, ale dla wszystkich jest jasne - leczenie ortodontyczne jest niezwykle kosztowne i nie każdego na nie stać.

 • Aparat to dopiero początek. Jak zyskać piękny uśmiech?

  Spełniając marzenie o równych i pięknych zębach, coraz częściej - i w każdym wieku - decydujemy się na założenie aparatu ortodontycznego. Ale sam aparat nie wystarczy żeby zęby po jego zdjęciu były nie tylko ładne, proste, ale i zdrowe…

 • Przezroczysty aparat zamiast drucików

  ...ortodontycznym wykorzystuje się całą serię transparentnych masek nakładanych na zęby. Efekt końcowy jest taki sam, jak przy noszeniu tradycyjnych aparatów ortodontycznych. Nakładka-maska wykonana jest(...)Leczenie ortodontyczne nie musi już wiązać się z noszeniem tradycyjnego aparatu z drutami - czy to wyjmowanego, czy stałego. Zamiast nieestetycznych drucianych, ortodonci oferują już niewidoczne...

 • Kiedy konieczny aparat na zęby

  ...ortodontyczny może nosić dziecko, które ma już wszystkie zęby stałe (w wieku 12-14 lat). Zakłada go lekarz i tylko on może go zdjąć. Wielką zaletą stałego aparatu jest to, że działa 24 godziny na dobę(...) powstawaniu wad zgryzu. Pamiętaj jednak, że część wspomnianych objawów wcale nie musi oznaczać, że dziecko od razu będzie nosiło aparat. O tym, czy i kiedy będzie potrzebny, zadecyduje ortodonta. Ruchomy czy...

Wideo na temat: aparat ortodontyczny
 • Filip Bobek założył aparat ortodontyczny

  Filip Bobek założył aparat ortodontyczny. Zapytała go o niego Agnieszka Jastrzębska z "Dzień Dobry TVN". Jak długo będzie go nosił? Czy przeszkadza mu w mówieniu? (DDTVN)

 • Agnieszka Woźniak-Starak założyła aparat ortodontyczny

  - Powinnam to zrobić wiele lat temu - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o swoim aparacie ortodontycznym Agnieszka Woźniak-Starak. - Tych aparatów w show-biznesie jest sporo, więc nie jestem jakimś jedynym freakiem czterdziestoletnim z drutami na zębach - dodała dziennikarka. Czy czuje się komfortowo?

 • Proste zęby są trendy

  Niewiele osób może się pochwalić idealnym zgryzem. Większość z nas powinna się zgłosić na konsultację ortodontyczną - mówi dr Anna Hille. I zapewnia, że wizyta u dentysty może być przyjemna, a aparat na zęby - modny.

Dyskusje na temat: aparat ortodontyczny
 • Re: Aparat ortodontyczny

  Faktycznie – aparat po prostu trzeba umieć dobrać. Ja mam bardzo dobrego ortodontę w klinice borczyka w katowicach. Dziś są tak dyskretne aparaty, że praktycznie nie widać, że się taki nosi.

 • Re: Agnieszka Woźniak-Starak założyła aparat ortodontyczny

  Pierwsze widzę żeby na sztuczne zęby była potrzeba zakładać drut ortodontyczny, to raczej taka zmyłka dla naiwnych, aby ukryć dopiero co założone porcelanki na spiłowane zęby,że to niby dba się o własne zęby...Niestety po 40-tce ciężko mieć już własne ładne białe zęby potrzebna jest korekta z porcelanek...

 • Re: Aparat ortodontyczny

  Ja mogę polecić bardzo fajne, sprawdzone miejsce :) Jest to klinika Rock Your Smile przy ul. Odkrytej w Warszawie. Mój mąż był pacjentem dr Borzęckiej. Efekty leczenia super :) Klinika świetnie wyposażona i zatrudnia naprawdę znakomitych specjalistów, którzy leczę innowacyjnymi metodami, np. mój mąż nosi aparat lingwalny .

 • Re: Agnieszka Woźniak-Starak założyła aparat ortodontyczny

  Nie pomoże puder , róż......... ,ale może aparat???? Kto wie????

 • Re: Aparat ortodontyczny

  ja nosze aparat ortodontyczny gorny i dolny, na początku tez czułam się nieswojo, ale mój ortodonta z Gdyni mnie przekonał. http://kaiserziorkiewiczbeata.pl/ortodoncja/ Moja siostra tez do niego chodzila i teraz wszyscy zazdroszczą jej pięknego uśmiechu – to jest dla mnie największa motywacja.

 • Re: Agnieszka Woźniak-Starak założyła aparat ortodontyczny

  A na sztuczne zęby tez się zakłada aparat???

 • Re: Aparat ortodontyczny

  miałam taki aparat i nosiłam go przez ok. 2 lata. Jeśli chodzi o leczenie wad zgryzu poprzez założenie aparatu ortodontycznego to myślę,że mimo wszystko da się przyzwyczaić. Wiadomo - bywa niewygodny(...) osób noszących aparat ;)

 • Re: Agnieszka Woźniak-Starak założyła aparat ortodontyczny

  Jaki aparat! Jak chce to jej mogę naprostować zgryz moim naganiaczem

 • Re: Aparat ortodontyczny

  Tu dla kobiety aparaty ortodontyczne to naprawdę spory problem jest. Zwłaszcza pojawia się wtedy, jak kobieta zajmuje jakieś wyższe stanowisko, albo ma kontakt z klientami. Ale wyjście jest. Jedna z moich znajomych prowadzi firmę i sobie zafundowała taki aparat: borczyk.pl/gabinet-stomatologiczny-katowice/ortodoncja/aparat-lingwalny – elegancki, skuteczny i praktycznie niewidoczny. Dla osób

 • Re: Agnieszka Woźniak-Starak założyła aparat ortodontyczny

  Pfe aparat i 40 lat . Co za fanaberia. Agnieszka się starzeje, co widać i aparat już nic nie pomoże.