• Informacje na temat:

  antyperspiranty szkodliwe czy nie

Artykuły na temat: antyperspiranty szkodliwe czy nie
 • Antyperspiranty zmieniają florę bakteryjną skóry

  ...się o florze bakteryjnej naszego układu pokarmowego, badacze z uczelni Północnej Karoliny zainteresowali się bakteriami żyjącymi na naszej skórze. Na łamach czasopisma "PeerJ" piszą o tym, jak silnie wpływają na nie używane przez nas dezodoranty i antyperspiranty.

 • Antyperspiranty, dezodoranty... Prawdy i mity

  Pomogą nam czuć się komfortowo przez wiele godzin w upalny dzień. Ale czy skuteczność tych preparatów ma swoją kosmetyczną, a nawet zdrowotną cenę? Sprawdzamy, co warto o tym wiedzieć.

 • Antyperspiranty ze związkiem glinu, zwanym też chlorkiem aluminium, hamują pocenie, blokując ujścia gruczołów potowych przez połączenie z komórkami naskórka. Niestety, substancja ta nie tylko może uczulać, ale ostatnio dużo mówi się o jej szkodliwym działaniu ogólnoustrojowym. Lepiej więc sięgać po antyperspiranty bez aluminium (np. Vichy, Biotherm, Yves Rocher). Alternatywą...

 • Nie grzesz przeciw urodzie

  Przyzwyczajone do codziennych pielęgnacyjnych rytuałów nie mamy czasu na zastanawianie się, czy popełniamy jakieś błędy. A niekiedy zamiast pomagać tylko szkodzimy naszemu naturalnemu pięknu. Warto więc przystanąć na chwilę i dobrze się zastanowić, bo skutki nieodpowiedniej pielęgnacji i świadomych nieraz błędów mogą być opłakane w skutkach.

 • Kulka czy spray?

  Dezodoranty i antyperspiranty dostępne są w różnych formach: w spray'u, aerolozolu, kulce, sztyfcie a nawet w chusteczkach. Najbardziej popularny jest spray. Szybko się wchłania i może być używany przez kilka osób, bo podczas aplikacji opakowanie nie ma kontaktu ze skórą. Czasami jednak pozostawia ślady na ubraniach i... piecze. Nie jest to dobry dezodorant dla osób chcących żyć...

 • Pomogą nam czuć się komfortowo przez wiele godzin w upalny dzień. Ale czy skuteczność tych preparatów ma swoją kosmetyczną, a nawet zdrowotną cenę? Sprawdzamy, co warto o tym wiedzieć. Tekst: Hanna Wojciechowska-Schwarz...

 • Prawdy i mity o pocie i nadpotliwości

  Pocimy się wszyscy i jest to zjawisko całkowicie naturalne – parowanie wody z organizmu odbywa się zarówno przez skórę, jak i w drogach oddechowych. Codziennie tracimy w ten sposób przynajmniej litr płynu. Oczywiście, wysoka temperatura czy wysiłek fizyczny sprawiają, że ilość ta może zwiększyć się nawet kilkukrotnie.

 • Świeży pot jest ledwo wyczuwalny. Przykry zapach pojawia się, gdy długo pozostaje na skórze. Na szczęście istnieją sposoby, aby utrzymać świeżość.

 • Oczyszczanie organizmu

  ...​Szybkie tempo codziennego życia nie pomaga nam w utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych. Otaczające nas środowisko ulega coraz większej degradacji, a niezbędne nam do życia powietrze pełne jest zanieczyszczeń.

 • Sposoby na pot

  Świeży pot jest ledwo wyczuwalny. Przykry zapach pojawia się, gdy długo pozostaje na skórze. Na szczęście istnieją sposoby, aby utrzymać świeżość.