• Informacje na temat:

  antyoksydanty

Artykuły na temat: antyoksydanty
 • Antyoksydanty - sojusznik młodości

  Antyoksydanty spowalniają procesy starzenia organizmu oraz zapobiegają rozwojowi chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów. Na czele listy pokarmów o najsilniejszych właściwościach antyoksydacyjnych znajdziemy goździki mielone, otręby sumaka i cynamon mielony.

 • Antyoksydanty. Prawdy i mity

  Jest ich wiele. Zdaniem ekspertów zmielone goździki są najsilniejszym antyoksydantem, czyli substancją, która opóźnia starzenie się organizmu i blokuje rozwój wielu groźnych chorób. Co o nich wiemy?

 • Najlepsze antyoksydanty świata

  Nowe cudowne leki? Nie! Tak działają antyoksydanty. Każdego dnia jesteśmy narażeni na zmasowany atak wolnych rodników. Te małe, ruchliwe cząsteczki potrafią dokonać w organizmie ogromnych szkód. Niszczą komórki napotkane na swojej drodze. To zaś sprzyja stanom zapalnym i rozwojowi wielu chorób, np. cukrzycy i nowotworów. Antyoksydanty to substancje, które skutecznie unieszkodliwiają wolne...

 • Antyoksydanty wprost z ogrodu

  ...w tym kolorowe owoce, które natura wyposażyła w antyoksydanty. Są to witaminy (C, E,beta-karoten) oraz barwniki decydujące o kolorze owoców. Najwięcej przeciwutleniaczy mają kolorowe owoce: aronia(...) prozdrowotne substancje, w tym antyoksydanty, źle znoszą długie przechowywanie. W wysokiej temperaturze, przechowywane w folii - szybko tracą swe właściwości. Zawartość pewnych antyoksydantów zmniejsza...

 • Naukowcy stworzyli superspaghetti bogate w błonnik i antyoksydanty

  Superspaghetti, bogate w antyoksydanty i błonnik, potencjalnie przydatne w zapobieganiu chorobom układu krążenia, zostały stworzone przez wloskich naukowców z uniwersytetów w Bolonii i Campobasso oraz badaczy z hiszpańskiej Granady.

 • Polowanie na antyoksydanty

  Nasz organizm przetwarza tlen na energię. Podczas tego procesu powstają wolne rodniki, które niszczą nasze komórki. Zanieczyszczone powietrze, spaliny, dym papierosowy, alkohol, chemiczne konserwanty, leki i stres - wszystko to sprzyja powstawaniu wolnych rodników. Gdy jest ich zbyt dużo, zaczynamy chorować. Na szczęście mamy skuteczną broń. To antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze. Skąd je...

 • Oleje jak leki

  Konopny, lniany i z wiesiołka. Są niezwykle bogate w kwasy tłuszczowe, antyoksydanty i witaminy.

 • Odmładzające rośliny, czyli superżywność

  Lato to sezon na produkty bogate w cenne substancje odżywcze i antyoksydanty. Oto czego warto jeść najwięcej!

 • Grejpfrut zadziała upiększająco

  Bogaty w antyoksydanty, kwasy owocowe, flawonoidy jest uznawany za owoc młodości. I rzeczywiście, grejpfrut doskonale wpływa na kondycję skóry i włosów,...

 • Witaminowa regeneracja idealna na zimne dni

  A, E i C to najskuteczniejsze antyoksydanty, dbające o młody wygląd naszej skóry. Zawierające je kosmetyki biją rekordy popularności w Europie, USA i Azji. Witaminowy boom zawdzięczamy nowym technologiom. Umożliwiają one maksymalne wykorzystanie mocy witamin dla urody.

Wideo na temat: antyoksydanty
 • Antyoksydanty bronią w walce z wolnymi rodnikami

  groźny dla organizmu. Wolne rodniki nie tylko szkodzą naszej skórze, lecz także zwiększają ryzyko groźnych chorób. Bronią w walce z wolnymi rodnikami są antyoksydanty. Substancje te odpowiadają za hamowanie reakcji utleniania. W związku z tym pomagają zapobiegać chorobom i opóźniają proces starzenia się. Antyoksydanty można obecnie znaleźć w wielu kosmetykach. Jednak najlepiej dostarczać je wraz

 • Antyoksydanty bronią w walce z wolnymi rodnikami

  groźny dla organizmu. Wolne rodniki nie tylko szkodzą naszej skórze, lecz także zwiększają ryzyko groźnych chorób. Bronią w walce z wolnymi rodnikami są antyoksydanty. Substancje te odpowiadają za hamowanie reakcji utleniania. W związku z tym pomagają zapobiegać chorobom i opóźniają proces starzenia się. Antyoksydanty można obecnie znaleźć w wielu kosmetykach. Jednak najlepiej dostarczać je wraz

 • Prozdrowotne właściwości kapusty

  Spożywanie białej kapusty doskonale oczyszcza organizm i przeciwdziała starzeniu się, a dzięki błonnikowi szybko nadaje wrażenie sytości. Ma cenne antyoksydanty, które działają silnie antynowotworowo.

Dyskusje na temat: antyoksydanty
 • Antyoksydanty dobre na raka ?

  Czy antyoksydanty zapobiegają możliwości zachorowania na raka ? W mojej rodzinie zachorowało już 3 osoby, a mnie gnębi myśl że ja też tak skończę ;/ zaczęłam czytać i szukać i wpadłam na artykół gdzie podaje się, że właśnie antyoksydanty spożywane w naturalnej postaci mają ogromny wpływ na zdrowie organizmu i uodparniają organizm, ale czy to prawda, co myślicie ?

 • Re: Mam za wysoki cholesterol. Co z nim zrobić?

  Aronia. Ten bogaty w antyoksydanty owoc efektywnie reguluje gospodarkę lipidową organizmu i znacząco ogranicza odkładanie się LDL w naczyniach krwionośnych. Aronia łącze prozdrowotne właściwości zielonej herbaty i czerwonego wina. Najlepsza jest nalewka z aronii :)

 • Re: Antyoksydanty - sojusznik młodości

  Warto zerknąć: https://www.youtube.com/watch?v=IDhGp27brWg&t=1s

 • Ta roślina leczy 138 chorób!

  i katechiny - silne antyoksydanty i czynniki przeciwnowotworowe, polisacharydy (działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze), a także potas, wapń, fosfor, żelazo, witaminy B1, B2, B6, C.

 • Re: Antyoksydanty - sojusznik młodości

  Sorgo wygląda jak kleszcze. Mniam.

 • Re: Antyoksydanty dobre na raka ?

  Antyoksydanty zawarte w owocach i warzywach -Tak Te chemicznie wytworzone -Nie , ponieważ mogą zaburzyć równowagę systemu odpornościowego.(A zatem zwiększać zachorowalność np. na nowotwory). Poza tym trudno stwierdzić, czy badania potwierdzające ich skuteczność są w rzeczywistości rzetelne. Tam gdzie chodzi o pieniądze(przemysł farmaceutyczny) nie można być do końca niczego pewnym.

 • Re: Antyoksydanty - sojusznik młodości

  Ja się przeciwutleniam kubkim mix fix cao :) i też jest dobrz

 • Re: Antyoksydanty dobre na raka ?

  Nie można dać się zwariować, czynnik genetyczny na pewno ma znaczenie ale jeżeli człowiek żyje zgodnie z naturą to powinno być ok. Niestety często produkty z bazaru też są pryskane chemią. Jedząc masz świadomość, że robisz dobrze dla swojego ciała a jest dokładnie odwrotnie! Można stosować różne preparaty tylko mądrze. Co do antyoksydantów to im poświęcony jest obszerny dział w Farmakopea Polska.A co rusz poznaje się ich coraz więcej.

 • Re: Antyoksydanty - sojusznik młodości

  a nech ni kto powiw ze xczrna cherbata szkodzi i dlaczego