Zmarszczki – jak je wygładzić?

Zdjęcie

Pamiętajmy o codziennym nawilżaniu skóry /123/RF PICSEL
Pamiętajmy o codziennym nawilżaniu skóry
/123/RF PICSEL

Sposób na kurze łapki

Nazywane są zmarszczkami śmiechu, ale nie cieszą, gdy widzimy je w lustrze. Kurze łapki spłyci kompres ze świeżego soku z marchwi lub zielonego ogórka.

Nasączmy nim gaziki, na tyle duże, aby przykryły nie tylko oczy, lecz także zmarszczki wokół nich, i pozostawmy na 10 minut. Podczas aplikacji kremu opukujmy skórę delikatnie opuszkami palców. Pobudzi to krążenie i wytwarzanie kolagenu.

Reklama

Ratunek w maseczkach

Aby skóra długo zachowała młodość, musi być dobrze nawilżona. Dbajmy o nią codziennie. Jeśli mamy suchą cerę, nie używajmy wysuszających mydeł i zwykłych żeli. Stosujmy specjalne do mycia twarzy.

Smarujmy skórę kremem nawilżającym, a mocno przesuszoną wspomóżmy maseczkami. Świetnie nadają się na nie naturalne glinki, zwłaszcza biała, zielona i różowa. Dodajmy do nich np. sok z aloesu lub ogórka, który również dobrze nawilża.

Grawitacja powstrzymana

Opadające kąciki ust, pogłębione bruzdy nosowe i coraz mniej wyraźny kontur twarzy to efekt wiotczenia skóry. Sposobem na powstrzymanie skutków przyciągania ziemskiego, czyli grawitacji, jest uzupełnienie kwasu hialuronowego.

Poprawia on elastyczność włókien kolagenowych, które odpowiadają za jędrność skóry. Kremy z kwasem hialuronowym najlepiej stosować po masażu twarzy wałeczkiem igłowym.

Bez bruzd na czole

Można oczywiście zasłonić je grzywką, ale są skuteczniejsze sposoby. Lwią zmarszczkę, czyli pionowe kreski między brwiami, a także poziome linie na czole można spłycić dzięki systematycznym masażom i kosmetykom z kwasem hialuronowym, witaminami oraz aminokwasami.

Posmarujmy czoło kremem z tymi składnikami i masujmy je przez 3–4 minuty dziennie. Przyłóżmy palce do brwi od strony nosa i mocno naciągajmy skórę, przesuwając palce wzdłuż ich linii.

Poziome bruzdy na czole spłycimy, rozciągając skórę jedną dłonią w kierunku linii włosów, a drugą w dół. Po kilkunastu dniach lwia zmarszczka i poziome bruzdy powinny być mniej widoczne. Masaż pobudzi też produkcję kolagenu.

Stop sennym zagnieceniom

Pojawiały się już w młodości, ale jędrna, elastyczna skóra szybko wracała do formy. Teraz musimy się natrudzić, by wygładzić senne zmarszczki. Pomaga pocieranie kostką lodu lub mycie twarzy zimną wodą, ale najważniejsze jest poprawienie gęstości i elastyczności skóry. Możemy to uzyskać dzięki systematycznej, starannej pielęgnacji.

Przed snem koniecznie zmyjmy makijaż i dokładnie oczyśćmy cerę. Potem wklepmy w nią krem przeciwzmarszczkowy. Możemy dodać do niego kilka kropli olejku arganowego, z orzechów laskowych lub różanego. Wszystkie mają silne właściwości ujędrniające i odmładzające.

Ochrona przed słońcem

Od dawna wiadomo, że promienie ultrafioletowe przyspieszają starzenie się skóry. Specjaliści radzą, aby chronić ją przez cały rok kremami z filtrem. Ale filtry chemiczne mają także szkodliwe działanie. Rozpadają się w skórze i przyspieszają jej starzenie.

Lepiej więc stosować naturalne, np. czyste masło shea lub kakaowe. Nie chronią tak skutecznie jak filtry chemiczne, dlatego lepiej unikać długiego opalania się i nie zwiększać ryzyka powstania zmarszczek.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Więcej na temat:

Zobacz również

  • Złoto, srebro, diamenty w codziennej pielęgnacji skóry

    Oczy nam się świecą na widok złota, srebra, pereł i diamentów. Ale również nasza cera inaczej błyszczy, gdy zastosujemy kosmetyki i zabiegi z tymi drogocennymi kruszcami. więcej