Zawsze młoda szyja i dekolt

Nic tak nie zdradza wieku, jak szyja. Dlatego zadbaj o to, by jak najdłużej ukrywała Twoją metrykę.

Większość z nas bardzo dba o to, by jak najdłużej zachować młodą i jędrną cerę. Dzielnie wklepujemy w skórę twarzy kosmetyki gwarantujące opóźnienie efektów starzenia. Ile z nas ma jednak świadomość tego, że nic tak wyraźnie nie ujawnia naszego wieku, jak szyja i dekolt? Okazuje się, że niewiele.

Eksperci z laboratoriów kosmetycznych szacują, że 2/3 kobiet nie stosuje żadnych kosmetyków na skórę szyi i dekoltu! I to widać, bo skóra na tych obszarach ma dużo mniej podściółki tłuszczowej (przez to szybciej wiotczeje) oraz gruczołów łojowych (łatwiej ulega przesuszeniu i starzeniu).

Reklama

Na szczęście nie wszystko stracone. Przy odpowiedniej pielęgnacji możesz naprawić spustoszenie poczynione przez to zaniedbanie. Wystarczy, że tak samo jak o twarz będziesz dbała o szyję i dekolt. Dermatolodzy zalecają, by do szyi i dekoltu stosować silniejsze specyfiki niż do twarzy – przydadzą się preparaty typu serum, najlepiej zawierające witaminę C czy koenzym Q10.

Bardzo dobrze z oznakami starzenia na tym obszarze poradzą sobie preparaty przeznaczone do poprawiania owalu twarzy, np. V-Modelist Dermiki – krem, który odwraca skutki starzenia glikacyjnego, czyli spowodowanego destrukcyjnym działaniem cukrów na włókna kolagenowe, a to one odpowiadają za napięcie i jędrność naszej skóry.

Wklepywanie kremu działa też jak masaż, poprawiając krążenie – by uzyskać dobre efekty, wklepujmy kosmetyki od dekoltu w stronę brody. Dobrze zrobi nam wykonywanie raz w tygodniu delikatnego peelingu na szyi i dekolcie, a po nim wmasowanie serum z witaminą C.

Dekolt można też masować kostkami lodu – daje to doskonałe efekty ujędrniające. Pamiętajmy, by w lecie stosować na dekolt kremy z filtrem – nic tak nie przyspiesza starzenia się skóry, jak wystawianie jej na słońce.

KD

1. Koncentrat witaminowy Re Vita C, Flos Lek, 25 zł

2. Olejek redukujący zmarszczki Anti-Age Oil, Loton, 18 zł

3. Krem przeciwzmarszczkowy dla skóry 60+ Multiterapia Calcium, Kolastyna, 19 zł

4. Krem do ciała Dove DermaSpa, 30 zł

5. Krem odwracający proces starzenia glikacyjnego V-Modelist, Dermika, 159 zł

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

TV14

Zobacz również