Zasady zdrowej opalenizny

Jak stosować kosmetyki ochronne i na co uważać?

Przyszłe mamy mogą spędzać czas na plaży, ale...

Pod wpływem zmian hormonalnych kobiety w ciąży są bardziej narażone na przebarwienia skórne, pękanie naczynek krwionośnych oraz powstawanie znamion barwnikowych. Poza tym w tym okresie panie nie powinny narażać się na przegrzanie.

Reklama

O ile lekarz nie widzi przeciwwskazań, przyszłe mamy mogą zażywać kąpieli słonecznych, ale muszą zadbać o odpowiednią ochronę skóry. Powinny używać kosmetyków z filtrami mineralnymi. Nie wnikają one w skórę, jedynie otulają ją tarczą ochronną. Należy je dość często (co około 1,5 godziny) powtórnie nakładać, bo łatwiej je zetrzeć ze skóry niż filtry chemiczne.

Domowe sposoby na dbanie o opaleniznę

Gdy przesadzisz ze słońcem i masz zaczerwienioną skórę, która w dodatku cię piecze, skorzystaj ze sprawdzonych metod naszych babć. Na godzinę włóż ogórek do lodówki. Następnie wyjmij, obierz ze skóry i pokrój w plasterki – obłóż nimi opalone miejsce.

Zmieniaj plasterki, gdy przejmą gorącą temperaturę z cery. Ogórek nie tylko ochłodzi skórę, ale także mocno ją nawilży i ukoi posłoneczne podrażnienia. Zaś jeśli zbyt mocno opaliłaś ciało, przykładaj do niego gazę nasączoną zimną maślanką lub kefirem.

Jak zachować opaleniznę na dłużej?

Jeśli chcesz mieć ładnie zbrązowioną skórę długo po powrocie z wakacji, zadbaj o jej pielęgnację jeszcze na urlopie. Przez całe lato wykonuj systematycznie co tydzień pilling cukrowy. Wymieszaj 3 łyżki cukru z połową szklanki oliwy z oliwek.

Ważna jest także ilość

Do prawidłowej ochrony skóry nie wystarczy cienka warstwa kremu ochronnego, nawet z wysokim filtrem. Nie oszczędzaj na ilości nakładanego kosmetyku. Tubka (około 300 ml) powinna wystarczyć maksymalnie na tydzień plażowania

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Życie na gorąco

Zobacz również