Zanim pomalujesz usta

Delikatnej skórze warg nie służą chłód i wiatr na zewnątrz, na przemian z suchym i ciepłym powietrzem w pomieszczeniach, w których kaloryfery grzeją bez opamiętania.

Zdjęcie

Zimą usta narażone są na przesuszenie i mróz /123/RF PICSEL
Zimą usta narażone są na przesuszenie i mróz
/123/RF PICSEL

Usta pękają, łatwo pierzchną, nie wyglądają ładnie. A wtedy nie ma mowy o malowaniu ich szminką w modnym kolorze. Ale łatwo możesz przywrócić ustom niezbędną gładkość i miękkość.

Wymieszaj łyżeczkę brązowego cukru lub skrystalizowanego miodu z odrobiną soku cytrynowego. Nanieś mieszankę na usta, wymasuj wargi miękką szczoteczką do zębów. Po kilku minutach peeling zliż z warg.

Reklama

Możesz użyć także gotowych peelingów do ust. Stosuj je co drugi dzień, najlepiej wieczorem.

Na co dzień przed wyjściem z domu smaruj usta szminką ochronną albo balsamem. Nie oszczędzaj na tych kosmetykach, nałóż na wargi dość grubą warstwę. Smakowych pomadek unikaj wychodząc na zewnątrz - trudno oprzeć się przed ich zlizywaniem. Wybieraj kosmetyki z dodatkiem filtrów UV i odżywczych witamin (zapobiegną starzeniu się skóry ust).

Co dwa dni wieczorem pokryj usta grubą warstwą kremu witaminowego, miodu lub papki zrobionej z twarożku i śmietanki (zmyj po 3 min).

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Wokół paznokci

    Ważnym elementem dbania o dłonie i paznokcie jest właściwa pielęgnacja skórek wokół płytek. więcej