Zalety kąpieli, zalety prysznica

Mycie ciała to nie tylko dbanie o higienę. Od tego, jak to robisz, zależy twoje samopoczucie! Zanim więc zanurzysz się w gorącej wodzie lub wejdziesz pod jej strumień, sprawdź, co możesz zyskać, a co może być dla ciebie niekorzystne.

Reklama

Prysznic ujędrnia

Prysznic to sposób na szybkie odświeżenie i pobudkę. Poprawia krążenie, zwłaszcza jeśli masz specjalną nakładkę masującą i zmieniasz tempe-raturę wody z ciepłej na zimną (świetny sposób na cellulit!).

Chłodny prysznic dobrze wpływa na koncentrację, pobudza umysł i dodaje energii. Coraz więcej kosmetyków przystosowanych jest do używania pod prysznicem, np. balsamy, dzięki którym nie musisz smarować się po osuszeniu skóry, lub odżywki, które nie spływają z włosów.

Kąpiel relaksuje

Optymalna temperatura kąpieli to około 37 stopni Celsjusza. W takiej temperaturze rozluźniają się mięśnie, ale też łatwo pozbyć się napięcia psychicznego, zwłaszcza jeśli sięgniesz po aromatyczny olejek czy sól.

To idealny wieczorny rytuał dla osób mających problem z zasypianiem – po wyjściu z kąpieli będziesz senna. W wannie możesz położyć maseczkę na twarz lub włosy. Pilnuj czasu kąpieli, bo woda przesusza skórę. Unikaj kąpieli, jeśli masz kłopoty z sercem!

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Show

Zobacz również