Zabiegi, które przywrócą jędrność dłoniom

Ręce nie muszą zdradzać wieku. Dzięki zabiegom estetycznym można przywrócić im jędrność tak, aby wyglądały jak u dwudziestolatki. Przekonała się o tym nasza redakcyjna koleżanka, Iwona.

Wraz z wiekiem zmniejsza się zawartość tkanki podskórnej na wierzchu naszych dłoni. Stają się bardziej kościste, z prześwitującymi liniami ścięgien oraz żył.

Proces ten jest szczególnie widoczny u osób, które mają szczupłe ręce. Regularnie stosowany krem poprawi nawilżenie skóry, ale nie uzupełni takiego ubytku. Wtedy w sukurs przychodzi medycyna estetyczna.

Reklama

Odmładzający zabieg na dłonie

Odmładzające wypełniacze

✣ Dzięki metodom ostrzykiwania, które sprawdziły się przy modelowaniu rysów twarzy, możemy równie skutecznie odmłodzić dłonie. Do najnowszych metod ich rewitalizacji należy wygładzanie za pomocą wypełniacza Crystalys, który jest także stymulatorem tkankowym. Jego najważniejszym składnikiem jest hydroksyapatyt wapnia. Wypełnia on natychmiast tkanki. Stymuluje też tworzenie się nowych włókien kolagenowych, co odmładza skórę. Zabieg może być wykonywany wyłącznie przez lekarza.

Jak przebiega zabieg

✣ Podczas konsultacji lekarz ocenia kondycję dłoni, by dostosować dawkę wypełniacza do indywidualnych potrzeb. Następnie ręce pacjentki zostają znieczulone kremem emla. Na dłonie Iwony nałożono oprócz tego folię, by znieczulający preparat lepiej się wchłonął. Po upływie ok. 20 minut dr Jagielska zrobiła jedno maleńkie nakłucie na grzbiecie dłoni Iwony, przez które wprowadziła kaniulę, czyli specjalną igłę z wypełniaczem. Potem rozprowadziła substancję pod skórą.

W ten sam sposób preparat Crystalys został podany do drugiej ręki. Iwona odczuła przy tym dyskomfort, który szybko minął. W przypadku naszej koleżanki wystarczyła niewielka dawka preparatu, żeby dodać objętości bardzo szczupłym dłoniom.

Jeśli ręce są zwiotczałe, zapadnięte, lekarz zwiększa ilość podawanego wypełniacza. Tuż po zabiegu dłonie mogą być lekko obrzmiałe, ale bez zaczerwienień czy sińców. Efekt wygładzenia i wypełnienia jest od razu widoczny.

Warto wiedzieć o zabiegu

➤ EFEKT pełniejszych dłoni jest natychmiastowy: od razu po zabiegu dłonie są wyraźnie wygładzone, a skóra napięta i elastyczna. Rezultaty są długotrwałe, utrzymują się od roku do dwóch lat.

➤ CZAs zabieg trwa ok. 15 minut, po uprzednim znieczuleniu. Nie wykonuje się go u kobiet w ciąży.

➤ Cena od 1200 zł (koszt zależy od ilości użytego preparatu), www.sthetic.pl

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Olivia

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej