Zabiegi kosmetyczne dostosowane do fazy księżyca

Księżyc ma ogromny wpływ na nasze sampoczucie i wygląd. Dostosowując zabiegi kosmetyczne do fazy, w jakiej znajduje się luna, zyskasz tajnego urodowego sojusznika!

Reklama

Kiedy księżyca przybywa...

Nasz organizm nastawiony jest w tych dniach na intensywną odnowę. Wszelkie zabiegi rege nerujące oraz odmładzające przy niosą rewelacyjne efekty. Skóra i włosy, niczym gąbka, chłoną podczas tej fazy księżyca wszelkie substancje odżywcze i nawilżające.

Spłyć zmarszczki. Pomogą w tym liftingujące składniki aktywne. Szukaj ich w kremie, ale też w przeciwzmarszczkowym serum na dzień.

Substancje w nich zawarte (np. retinol, kwas hialuronowy, koenzym Q10) rewelacyjnie złagodzą objawy starzenia.

Nakarm skórę witaminami. Ich moc rozświetlania cery jest nieoceniona! Naj większe zasługi należy przypisać wit.: C, A i E. Zahamują one działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się skóry.

Gdy księżyca będzie na niebie przybywać, skuś się na silniejszą witaminową kurację, stosując serum na noc. Wzmocnij włosy. Myj je szamponami odbudowującymi. Aktywne składniki uzupełnią w kosmykach m.in. niedobory keratyny.

Gdy na niebie jest pełnia...

Świecący w całej okazałości księżyc sprawia, że jesteśmy rozdrażnione, niewyspane i... opuchnięte. W czasie pełni organizm zatrzymuje bowiem znacznie więcej wody.

Z drugiej strony, to doskonały czas na upiększające zabiegi. Księżyc w pełni wzmacnia działanie domowych mikstur, zwłaszcza tych z olejkami i ziołami.

Wspomóż podkrążone oczy. Poranną opuchliznę i oznaki niewyspania pomogą usunąć żelowe płatki pod oczy. Jeśli masz spuchnięte całe ciało, weź chłodny prysznic i dodatkowo wymasuj się szorstką rękawicą.

Rozświetl zmęczoną cerę, wmasowując w skórę serum nawilżająco-odżywcze. Wieczorem odpręż się w kąpie li, najlepiej z różanym olejkiem.

Ufarbuj włosy. Nałożony teraz kolor dłużej się utrzyma i będzie intensywniejszy. Zrezygnuj z bolesnych zabiegów, gorzej je zniesiesz, a skóra będzie długo się goić.

Kiedy księżyca ubywa...

W tej fazie czujemy się lekko, mamy sporo energii i siły. Nasza przemiana materii pracuje teraz ze zdwojoną siłą, zatem to najlepszy czas na rozpoczęcie diety odchudzającej. Wraz z uby waniem księżyca będzie nam ubywać kilogramów!

Poza tym właśnie teraz naj korzystniej jest zrobić grun towne urodowe porządki, czyli piling, depilację, pedikiur, manikiur, nałożyć maseczkę oczyszczającą, pozbyć się łupieżu i rozpocząć sku teczną kurację antycellulitową...

Zatem do dzieła! Zrób manikiur i pedikiur. Skórki i paznokcie znacznie wolniej będą odrastać. Nawet skóra na stopach zrogowacieje dużo później. Usu wanie skórek ułatwi ci spec jalny żel.

Wydepiluj ciało. Zabieg bę dzie dużo mniej bolesny, bo skóra jest mniej ukrwiona, a włosy za szybko nie odrosną.

Ujędrnij skórę. Najpierw koniecznie wymasuj ją pilingiem. Dwa razy dziennie wcieraj zaś w ciało antycellulitowy koncen trat.

Gdy księżyc jest w nowiu...

Ciemne niebo bez księ życowego blasku to czas, w którym nasz organizm wykazuje największą zdolność do oczyszczania się z toksyn. Warto więc zafundować sobie kąpiel z płynem sosnowym i zrobić oczyszczającą pory ziołową parówkę.

Podetnij rozdwojone koń ce. Obcięte teraz włosy od rosną szybciej (z tego powodu nie rób jednak w tych dniach depilacji) i będą łatwo się układać. W końce wmasuj regenerujący olejek. Wybierz się do kosmetyczki.

Nów to dobry mo ment na zabiegi zamykania naczynek czy wybielania. Mniej odczuwamy teraz ból, a skóra łatwo się goi. Aby jej nie drażnić, używaj kojących żeli i kremów.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również