Wszystko o depilacji

Każda kobieta pragnie być piękna, dlatego depilacja jest obecnie niezbędnym zabiegiem estetycznym wykonywanym przez wszystkie panie. Można wybierać spośród wielu różnych metod depilacji, a każdą z nich poleca się do innej partii ciała. Które są najskuteczniejsze? Z nami poznasz plusy i minusy każdego z rozwiązań i na pewno wybierzesz coś dla siebie!

Zdjęcie

Depilacja plastrami jest bolesna, ale efekt utrzymuje się dłużej niż po maszynce /123/RF PICSEL
Depilacja plastrami jest bolesna, ale efekt utrzymuje się dłużej niż po maszynce
/123/RF PICSEL

Rodzaje depilacji

Wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z maszynki do golenia. To najtańszy i najszybszy sposób na pozbycie się zbędnych włosów. Należy jednak pamiętać, by nigdy nie stosować go na sucho, lecz pod prysznicem, po nałożeniu na depilowaną powierzchnię ciała żelu lub odpowiedniej pianki. Efekt niestety jest krótkotrwały: po dwóch dniach należy powtórzyć zabieg. 

Równie lubiana stała się skuteczniejsza od maszynki depilacja woskiem, przy użyciu zakupionych w drogerii specjalnych plastrów. Oprócz włosów usuwane są również ich cebulki, co sprawia, że odrastają o wiele wolniej. Minusem tej metody jest jednak jej bolesność, szczególnie dla osób mało odpornych na podrażnienia. 

Reklama

Jeżeli masz sporo wolnego czasu polecamy skorzystanie z kremu do depilacji. Preparat trzyma się na skórze kilka minut, zgodnie z czasem podanym na ulotce, a następnie zbiera się szpatułką maść wraz z włoskami. Efekt utrzymuje się koło tygodnia, lecz należy pamiętać, by przed nałożeniem substancji sprawdzić swoją reakcję uczuleniową. 

Depilatory mechaniczne wyrywają włoski wraz z cebulkami, dlatego ich użycie daje tak dobre rezultaty. Znowu jednak nie należą one do metod polecanych dla wszystkich pań: jest to zabieg bardzo bolesny, szczególnie za pierwszym razem. Skóra pozostaje jednak gładka nawet na miesiąc, dlatego warto je rozważyć. 

Najdroższym, lecz najskuteczniejszym sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia jest depilacja laserowa. Wykonuje się ją w specjalistycznych gabinetach i pozwala na trwałe usunięcie włosków.

Problemy z depilacją

Najczęstszym problemem dotyczącym depilacji jest bolesność niektórych jej metod. Jeżeli korzystasz z depilatora lub plastrów i każde golenie to dla ciebie podróż przez mękę, warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Uważaj także na pojawiające się na nogach lub rękach krostki, gdyż mogą być one oznaką zapalenia mieszków włosowych. 

Jak im zapobiegać? Przed każdą depilacją zrób delikatny peeling, a po niej odkaź skórę odpowiednim środkiem. Jeśli od dawna borykasz się z tym problemem, koniecznie udaj się do dermatologa, który przepisze antybakteryjną maść lub inny preparat dezynfekujący.

Jest wiele metod walki z niechcianym owłosieniem: wybierz więc tą najlepszą dla siebie i działaj!

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Zobacz również

  • Wokół paznokci

    Ważnym elementem dbania o dłonie i paznokcie jest właściwa pielęgnacja skórek wokół płytek. więcej