Wszystko o depilacji

Zdjęcie

Maszynka to najtańsza metoda depilacji /123/RF PICSEL
Maszynka to najtańsza metoda depilacji
/123/RF PICSEL

Gładka skóra to obowiązek zadbanej kobiety. Aby depilacja nie była udręką, wybierz odpowiednią metodę. Z łydek włoski najlepiej usuniesz depilatorem elektrycznym. Najnowsze urządzenia mają kilka wymiennych głowic. Ból minimalizują także nakładki – są takie, które masują skórę i lekko ją schładzają.

Dobrze też usuwają włoski z nóg plastry z woskiem. Uda najlepiej depilować pastą cukrową. Nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski. Stosuje się ją na zimno – to znakomita metoda dla kobiet, które mają na nogach rozszerzone naczynka. Depilację można przeprowadzić nawet wtedy, gdy włoski są bardzo krótkie (1-2 milimetry). Skóra pozostanie gładka na 2-3 tygodnie. Pastę cukrową możesz przyrządzić sama: do garnka wlej 1,5 szklanki wody.

Reklama

Gdy się zagotuje, dodaj sok z połowy cytryny i szklankę cukru. Gotuj na małym ogniu ok. 35-45 minut, co pewien czas mieszając. Gdy mieszanka ma kolor bursztynu, a odrobina wyjęta na łyżeczkę szybko stygnie, pasta jest gotowa. Przełóż do chłodnej miski i podczas depilacji wyjmuj tylko tyle, ile potrzebujesz.

Nałóż w kierunku przeciwnym do wzrostu włosa, wmasuj w skórę i po chwili zerwij. Resztki masy zmyj ciepłą wodą, ale nie pocieraj skóry. Włoski z pach najlepiej usuniesz maszynką, a z rąk depilatorem chemicznym, czyli kremem. Są one też najbardziej skuteczne do usuwania z okolic bikini. Do wąsików najlepiej używać plastrów z woskiem.

Laser usuwa ciemne owłosienie. Światłem lasera można depilować całe ciało. Zabieg jest drogi i aby był skuteczny, należy przeprowadzić kilka sesji.

Każda metoda ma zalety i wady

Maszynka

Zalety: To najtańsza metoda (najprostsze maszynki kosztują kilka złotych). Włoski usuwa się (ścina) bardzo szybko i bezboleśnie.

Wady: Po zabiegu skóra jest często podrażniona (zaczerwieniona, piecze, swędzi). Efekt jest krótkotrwały – włoski odrastają po 2 dniach. Golenie wymaga późniejszej intensywnej pielęgnacji (nawilżania).

Wosk

Zalety: Włoski są usuwane z cebulkami, więc nie odrastają nawet przez 4 tygodnie. Systematyczne stosowanie tej metody znacznie je osłabia – rosną coraz wolniej i z czasem stają się niewidoczne.

Wady: Boli! Nieumiejętne stosowanie wosku na gorąco może poparzyć skórę. Tej metody nie można stosować, jeśli masz problemy z pękającymi naczynkami. Pojedyńcze włoski mogą wrastać w skórę.

Depilator elektryczny

Zalety: Urządzenie jest proste w obsłudze. Szybko można usunąć zbędne owłosienie. Skóra pozostaje gładka przez 3-4 tygodnie.

Wady: Zabieg jest bolesny – włoski są wyrywane z cebulkami, ale mają skłonność do wrastania. Depilatory, zwłaszcza z nakładkami, są drogie.

Kremy

Zalety: Bezboleśnie usuwają nawet krótkie i cienkie włoski, które nie będą wrastać. Ciało pozostaje gładkie 5-7 dni, a włoski odrastają delikatniejsze.

Wady: Mogą spowodować reakcję alergiczną. Niektóre preparaty (zwłaszcza z amoniakiem) mają niezbyt przyjemny zapach.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Odsłoń piękne stopy!

    Nie wystarczy krzyczący kolor na paznokciach, trzeba zadbać o stopy kompleksowo. Na dodatek liczy się systematyczność. Wtedy efekty będą widoczne. więcej