Usuń przebarwienia z twarzy

Piegi i plamy na twarzy to, niestety, skutek uboczny pięknej letniej opalenizny. Teraz, gdy cera blednie, zaczynają wychodzić wszelkie niedoskonałości naszej cery. Jak można je usunąć lub przynajmniej skutecznie zatuszować?

O ile piegi dodają kobietom uroku, o tyle przebarwienia nikomu nie służą. Powstają na skutek nierównomiernego rozkładania barwnika na skórze. Jest to zwykle wynik zbyt intensywnego opalania, ale także przyjmowania m.in. tabletek hormonalnych czy antybiotyków. Koniec lata lub początek jesieni to najlepsza pora, by je usunąć.

Pomoc z drogerii

Reklama

Jeśli plamy nie są bardzo ciemne, spróbuj je rozjaśnić za pomocą kremów wybielających. Preparaty te powinny mieć w swoim składzie m.in. kwas mlekowy, przyspieszający złuszczanie naskórka.

Pomocny jest także dodany do takich kosmetyków wyciąg z korzenia lukrecji, który oczyszcza skórę i usuwa obumarłe komórki. Działanie wybielające przypisuje się również kwasowi kojowemu.

Ten dodatkowo nawilża cerę, a także wygładza zmarszczki. Każdy z preparatów wybielających powinien też zawierać witaminę C oraz pochodne witaminy A. Cena kremu 20-60 zł.

Domowe metody

Do rozjaśnienia niewielkich przebarwień możesz wykorzystać sok z cytryny. Nadaje się do bezpośredniego nałożenia na skórę, ale możesz również połączyć go z łyżką miodu.

W ten sam sposób przygotujesz maseczkę ze startej skórki pomarańczy z mlekiem i wodą różaną.

Dobry makijaż

Powinien pokrywać niedoskonałości, ale ważne jest, by nie był za bardzo widoczny na twarzy.

Nałóż punktowo korektor zbliżony barwą do koloru skóry, a po chwili rozetrzyj go delikatnie opuszkami palców. Następnie wklep podkład, po czym oprósz go sypkim pudrem transparentnym.

Zabiegi w salonie kosmetycznym

1. Mikrodermabrazja polega na bezbolesnym ścieraniu starego naskórka specjalną głowicą diamentową. Efekt widoczny jest w zależności od rodzaju cery i wielkości przebarwień. Zwykle wystarczy 3-8 zabiegów. Koszt jednej wizyty to około 50 zł.

2. Laseroterapia jest zabiegiem, w którym wykorzystuje się wiązkę światła. Usunięcie plamy wielkości ok. 1 cm kosztuje od 80 do 150 zł.

3. Cosmelan to dwuetapowa maska bardzo silnie złuszczająca. Pierwszą nakłada kosmetyczka, kolejne stosuje się w domu. Terapia jest bardzo droga, koszt to ok. 1000 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Super TV

Zobacz również