Sztuka pielęgnacji skóry wokół oczu

Reklama

Skóra wokół oczu jest jak papierek lakmusowy, cienka na zaledwie pół milimetra – natychmiast informuje o każdym wobec niej przewinieniu. I to nie tylko o złych nawykach, ale także o okazyjnych grzeszkach.

Wystarczy na nią spojrzeć i wszystko widać – czy się wyspałaś, czy spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, czy chronisz ją przed słońcem. Ponadto skóra w tym miejscu ma bardzo mało gruczołów łojowych, dlatego tak słabo jest chroniona przed wiatrem czy promieniowaniem UV.

Niestety, jest także uboga w włókna kolagenowe i elastynowe, które odpowiadają za jędrność. Dlatego właśnie tak bardzo szybko się przesusza i najszybciej starzeje. To tu bowiem najwcześniej pojawiają się zmarszczki mimiczne – nielubiane przez kobiety „kurze łapki”.

Jednak w walce o piękne spojrzenie i opóźnienie starzenia się skóry wokół oczu nie jesteśmy na straconej pozycji. Podstawą jest dobrze dobrany krem (o tym w ramce). Ale nie tylko. Bardzo ważny jest także sposób jego aplikacji.

Krem pod oczy zawsze leciutko wklepuj palcami serdecznymi – mają one najdelikatniejszą skórę i są najsłabsze, więc nacisk będzie minimal ny.

Codziennie wieczorem warto też poświęcić chwilę na szybki masaż. Nałóż serum lub oliwkę i zatocz kilka kółek wokół oczu. Kierunek: od wewnętrznych kącików w dół, na zewnątrz i do góry.

Co jej szkodzi?

Źle zmyty makijaż – pozostawiony na skórze, utrudnia jej regenerację i przyspiesza starzenie. Spowalnia mikrokrążenie skóry i powo duje opuchnięcia.

Podkład na powiekach – jeśli pokryjesz nim całą twarz, również powieki, szybko zgromadzi się w ich załamaniu i podkreśli zmarszczki. Zamień podkład na bazę pod makijaż i dopiero wtedy nałóż cienie do powiek.

Krem za blisko linii rzęs – nasza skóra jest ciepła i krem po aplikacji „wędruje” nawet do dwóch centymetrów w górę lub w dół. Jeśli dostanie się do oka, może się to skończyć poważnym uczuleniem i opuchlizną.

Jaki krem wybrać?

Gdy skończysz 40 lat, skóra powoli staje się bardziej wiotka, powieki zaczynają opadać. Potrzebujesz kremu o intensywnym działaniu przeciwzmarszczkowym, napinającym. Zwróć uwagę, by zawierał retinol, peptydy, wita- minę C (w stężeniu do 20 proc.) oraz kwasy: hialuronowy (nawilża i zatrzymuje wodę w naskórku) oraz AHA i PHA (wygładzają).

Po 50. roku życia wokół oczu zaczyna być widoczna siateczka zmarszczek, przebarwienia, skóra sta je się cieńsza i bardziej sucha. Stosuj krem z dodatkiem fitohormonów, które działają przeciwstarzeniowo, oraz retinolu, witamin C i E. Warto, by zawierał też wspomagające krążenie krwi algi.

Wypróbuj:

1. Krem modelujący skórę wokół oczu Dermika V-Modelist

2. Krem pod oczy i na powieki Gold Lift Expert Eveline Cosmetics

3. Krem pod oczy i wokół ust Neuro Lift+ Farmona Professional

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Życie na gorąco

Zobacz również