Świeża i rześka w upalne dni

Podpowiadamy, jak w upalne dni czuć się komfortowo? Co wybrać: dezodorant czy antyperspirant? Prysznic czy kąpiel? Sprawdź!

Prysznic czy kąpiel? W upalne dni zdecydowanie lepiej sprawdzi się tusz.

■ Letnia woda lepiej chłodzi niż zimna. Chłód tylko na krótko przynosi ulgę. Przyspiesza bowiem krążenie krwi, dlatego niedługo po zimnym prysznicu znów będzie nam gorąco.

Reklama

■ Wybierz żel chłodzący, np. cytrusowy lub miętowy. W aptekach dostępne są żele, które zmniejszają pocenie się.

Dezodorant czy antyperspirant?

Zastanawiasz się, co wybrać: dezodorant czy antyperspirant. Oto kilka pomocnych wskazówek:

■ dezodoranty zapewniają świeżość tylko przez kilka godzin, dlatego należy je stosować kilka razy dziennie. Nie hamują wydzielania się potu, tylko dbają, by nie miał nieprzyjemnego zapachu.

Ich głównym składnikiem jest alkohol, który nie dopuszcza do rozwoju bakterii. Jednak gdy alkohol wyparuje ze skóry, dezodorant staje się mniej skuteczny.

■ antyperspiranty hamują wydzielanie się potu, dlatego działają dłużej niż dezodoranty. Ich główne składniki (najczęściej sole glinu) pod wpływem ciepła zmieniają się na skórze w żel, który zwęża ujścia gruczołów potowych. Antyperspiranty wystarczy aplikować raz rano i są skuteczne przez cały dzień.

Wody w sprayu

Chłodzą i odświeżają jak prysznic. Są doskonałe podczas podróży i w pracy.

Wody termalne nawilżają skórę, koją ją, a także uzupełniają niedobór minerałów, dlatego pomagają zwalczać niedoskonałości skóry. Po aplikacji nadmiar wody należy delikatnie zebrać chusteczką higieniczną.

Perfumy na lato

Letnie perfumy, czyli jakie? Gdy jest gorąco, stosuj „lekkie” kwiatowo-owocowe perfumy. Te o cięższych nutach (z piżmem) mogą powodować ból głowy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej