Sposoby na dotlenienie skóry

By cera wyglądała młodziej, zmarszczki nie pogłębiały się, a ciało było jędrniejsze, warto dotleniać skórę codziennie.

Więcej tlenu, mniej zmarszczek

Czego potrzebujemy co dnia, by organizm dobrze funkcjonował? Pożywienia, wody i tlenu. Wraz z wiekiem metabolizm całego organizmu spowalnia, co ma wpływ na transport tlenu do wszystkich organów, także do skóry.

Reklama

Oprócz stosowania dobrej diety i aktywności fizycznej, możesz dostarczyć substancje, które usprawnią transport tlenu do komórek skóry. Znajdziesz je w kremach na dzień i na noc. Sięg nij po nie zwłaszcza, gdy cera traci jędrność, jest szara i zmęczona. Gdy skóra jest dobrze dotleniana (tlen wspiera produkcję elastyny i kolagenu), zmarszczki tworzą się wolniej.

Twoje ciało dużo jędrniejsze

Składniki poprawiające utlenowienie komórek skóry znajdziesz także w kosmetykach do pielęgnacji ciała. Warto pamiętać, że stres działa destrukcyjnie na cały organizm. Dlatego oprócz substancji wspierających oddychanie, kosmetyki powinny zawierać składniki aromaterapeutyczne o działaniu odprężającym a także walczące z wolnymi rodnikami. To właśnie wolne rodniki przyczyniają się do starzenia całego organizmu.

Za wolne rodniki wini się złą dietę, brak ruchu i właśnie stres. Pierwszym etapem poprawiającym kondycję niedotlenionej skóry powinien być peeling całego ciała. Następnym – silnie regenerujący i dotleniający balsam, który pomoże także szybciej spalić tłuszcz. Zabieg peelingujący na ciało powtarzaj 2-3 razy w tygodniu.

Maseczki

Są składniki naturalne (krzem, glin, żelazo, wapń, potas, mag nez), które sprawiają, że krew transportuje więcej tlenu do poszczególnych komórek. Doskonale poprawiają ukrwienie skóry, pozwalając jej oddychać.

Składniki te znajdziemy w naturalnych glinkach i ekstraktach roślinnych. Maseczkę oczyszczająco-dotleniającą lepiej dobrać do rodzaju cery i stosować raz w tygodniu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej