Spłycamy zmarszczki, które dodają lat

Gwarantujemy, że na każde zagłębienie znajdzie się skuteczny sposób. Wystarczy trochę konsekwencji i będziemy mogły cieszyć się gładszą cerą.

Zmarszczki lwa

Prosty masaż rozluźni skórę. Palce: wskazujący i środkowy obu rąk (jedna nad drugą) kładziemy u nasady czoła, przesuwamy w bok i z powrotem. Potem masujemy pociągłymi ruchami od nasady nosa do góry.

Pojawia się już ok. 30. r. ż., nadaje nam groźny wygląd. Jest efektem mimiki i dlatego złagodzić ją pomogą kosmetyki zapobiegające mikroskurczom mięśni (z napisem: na pierwsze zmarszczki, na zmarszczki mimiczne).

Reklama

Preparaty te (np. z peptydami) naśladują działaniem botoks, stosowany do ostrzykiwania zmarszczek mimicznych. Gdy bruzda jest głęboka, stosujmy miejscowo serum-wypełniacz (np. Bioliq, ok. 20 zł) i płatki na czoło (np. Marion, ok. 5 zł).

Kurze łapki wokół powiek (prawie) niewidoczne

Drobne linie przy kącikach oczu martwią już młode panie. Pierwsze zagłębienia to efekt złej pielęgnacji lub mimiki. Dlatego kosmetolodzy radzą już od 25. r.ż. używać lekkiego kremu pod oczy (najlepiej w żelu), który będzie zapobiegał przesuszaniu delikatnych okolic.

Warto też sięgnąć po reduktory na zmarszczki mimiczne (np. koncentrat Peptide Lift, Ava, ok. 25 zł). Panie dojrzałe, u których kurze łapki zmieniły się w głębsze załamania, mają do wybory kremy ujędrniające i liftingujące pod oczy.

Te nowoczesne rozświetlają skórę, co pozwala na optyczną korektę linii. W charakterze maseczki (najlepiej dwa razy w tyg.) warto położyć płatki hydrożelowe pod oczy (np. Perfecta, ok. 5 zł). Prosty masaż: krem wmasowujemy, zataczając koła od kącika wewnętrznego, wzdłuż górnej powieki i wzdłuż dolnej. Taki kierunek nie utrwala załamań.

Bruzdy nosowo-wargowe dobrze ukryte

Biegną od skrzydełek nosa do policzka i z czasem stają się widoczne nie tylko przy uśmiechu. Z wiekiem te zmarszczki pogłębiają się, bo skóra wiotczeje i słabiej się odradza (zwłaszcza na policzku). Bruzdy stopniowo spłycą się, gdy pod kremy będziemy nakładać wypełniacze zmarszczek głębokich (np. błyskawiczny lifting, Eveline, ok. 22 zł).

To preparaty bogate w kwas hialuronowy, który doskonale wiąże wodę w skórze, dając efekt wypchnięcia zmarszczki od wewnątrz.

Pomocne będą także kremy przeciwzmarszczkowe o działaniu odbudowującym (z dużą dawką kolagenu i elastyny) i sera typu filler (wypełniające) lub odmładzające.

Te ostatnie zawierają składniki przyspieszające proces regeneracji skóry (np. kreatynę, koenzym Q10). Warto też wypróbować płatki kolagenowe na okolice ust.

Prosty masaż: przy nakładaniu kremu lub serum, masujemy bruzdę palcem wskazującym i środkowym od dołu ku górze, zataczając minikółeczka.

Dwa ćwiczenia przeciwzmarszczkowe

Aby złagodzić zmarszczkę między brwiami, układamy opuszki kciuków pod brwiami po obu stronach nasady nosa. Punktowo uciskamy skórę pod całą długością łuku, starając się nieco unieść brwi palcami (jakbyśmy miały wytrzeszczone oczy). Powtarzamy ćwiczenie 10 razy.

Owal twarzy poprawi i zapobiegnie opadaniu policzków masowanie twarzy podkurczonymi palcami. Układamy je pod ustami. Masujemy skórę od brody do środka policzków, mocno dociskając kostki palców wskazującego i środkowego do skóry. Rozluźniamy i powtarzamy ten ruch 10 razy.

Szyja bez poziomych linii

W tych partiach skóra jest delikatna i cienka, dlatego szybciej niż na twarzy i ciele zauważamy na niej niepokojące zmiany. Są tym bardziej widoczne, że tu skóra ma niewiele gruczołów łojowych, dlatego szybciej się wysusza, a nawet odwadnia. Poza tym o szyi często zapomina- my przy codziennej pielęgnacji...

Dlatego już od dziś dbajmy o nią tak troskliwie, jak o twarz. Pomogą nam w tym te same kremy przeciwzmarszczkowe na dzień i na noc. Przy wyraźnych zagłębieniach sięgajmy po specjalne preparaty do pielęgnacji szyi (oraz twarzy lub dekoltu).

Zawierają substancje napinające i fitoestrogeny, tak potrzebne w regeneracji skóry dojrzałej (np. Jaśmin w esencji, Ziaja, ok. 12 zł).

W spłyceniu po ziomych linii pomogą też skoncentrowane i płynne wypełniacze do twarzy, szyi, dekoltu i specja- lne maseczki wypełniające (np. zabieg Filler& Lifting, Lirene, ok. 6 zł). Prosty masaż: preparaty wmasowujemy, gładząc skórę otwartymi dłońmi (na przemian jedną i drugą). Posuwamy się od nasady szyi, lekko na skos w kierunku uszu.

Na zmarszczki na brodzie

Linie biegnące od kącików ust w dół do podbródka to tzw. marionetki. Te zmarszczki grawitacyjne związane są ze starzeniem się organizmu i najczęściej towarzyszą menopauzie. Aby im przeciwdziałać, warto stosować przywracające skórze gęstość kremy przeznaczone dla pań bardzo dojrzałych (po 50. r. ż) i wypełniacze do miejscowego stosowania.

Pomocne są także zabiegi łączące odnawiający piling oraz wypełniacz (np. AA Lifting Grawitacyjny, ok. 7 zł).

Prosty masaż: rozmasowujemy bruzdę kolistymi ruchami od brody ku górze.

Drobne linie rozprostowane

Pionowe bruzdy nad górną i pod dolną wargą to zmarszczki palacza. Nazwa jest myląca, bo nie są oznaką nałogu, ale towarzyszą pogłębiającemu się z wiekiem ubytkowi tkanki podskórnej. W jej odtworzeniu pomogą specjalne preparaty, np. kremy-korektory do stosowania na tę okolicę twarzy, które redukują miejscowe załamania skóry.

Kosmetolodzy zalecają też na delikatne okolice wypróbować preparaty (zwykle serum) ze skoncentrowaną wit. C. Wygładza ona załamania, pobudza tworzenie się kolagenu i naprawia mikrouszkodzenia wokół warg. Prosty masaż: palcem wskazującym dokładnie rozmasowujemy skórę wokół ust, wykonując minikółeczka.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Naj

Zobacz również

  • Pestki dyni mają moc!

    Zawierają dużo cennego oleju, który nawilża, odżywia i chroni skórę. Pomaga także pozbyć się zmarszczek. więcej