Rozjaśniamy przebarwienia słoneczne

Przebarwienia trudno rozjaśnić, ale jest to możliwe. Wymaga to odpowiedniego postępowania

Zacznij od mycia

Kurację zacznij od delikatnego peelingu. Wykorzystaj tu enzymatyczny peeling, gąbkę z naturalnych włókien i złuszczającym węglem z bambusa.

Wieczorem ciemne plamki przemyj wybielającym tonikiem z kwasem migdałowym. Ten składnik złuszcza i rozjaśnia cerę, przywracając jej świeży, promienny wygląd.

Reklama

Wypróbuj:

1. Gąbkę do oczyszczania twarzy Eco Tools (24 zł);

2. Rewitalizujący tonik Skinétic (24 zł).

Zadbaj też o dłonie

Najbardziej narażone na powstawanie przebarwień posłonecznych miejsca na ciele to twarz, dekolt i właśnie ręce. Trudno całkiem „odgrodzić” skórę od słońca, ale, chcąc mieć plamek jak najmniej, trzeba stosować kosmetyk z wysokim filtrem UVA i UVB. I to przez cały rok.

Gdy zauważysz pierwsze plamki, natychmiast zmień krem do rąk na przeciwstarzeniowy o działaniu wybielającym (z wit. C i E, kompleksem rozjaśniającym). Używaj go codziennie, nie tylko okazjonalnie. Znajdziesz go w ofercie wielu firm: Eveline, Ziaja, Barwa, Bandi (od 8 zł).

Rozjaśniaj powstałe

Najskuteczniejsze są maski (zawierają wysokie stę- żenie substancji aktywnych: wyciąg z papai, darkout, tyrozynę). I to te na noc, ponieważ zostają na skórze przez wiele godzin. Przy większych, wyraźnie odcinających się plamkach pomocny będzie punktowy żel.

Kosmetyk nanosi się wtedy wyłącznie na te miejsca, które wymagają rozjaśnienia.

Wypróbuj:

1. Maskę-krem na noc Orientana (34 zł);

2. Maseczkę Dermomask (4,50 zł);

3. Krem-żel punktowy reduktor przebarwień Ziaja Med (13 zł).

Zapobiegaj nowym

Rano stosuj krem zapobiegający nowym przebarwieniom. Oprócz składników wybielających (np. wit. C, wit. A, arbutyny czyli ekstraktu z mącznicy lekarskiej, kwasów AHA) powinien zawierać filtry UVA i UVB chroniące przed działaniem słońca.

Warto pamiętać, że kompleksy rozjaśniające uwrażliwiają cerę, stąd dodatkowa konieczność takiej ochrony.

Wypróbuj kremy: 1. Och ronny Dermacos (21 zł); 2. Liftingujący AA Techno- logia Wieku 50+ (27 zł).

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Chwila dla Ciebie

Zobacz również