Przefiltruj to słońce!

Z utęsknieniem czekasz na lato. Jednak pamiętaj, by korzystać z niego rozsądnie. Jeśli nie chcesz, by przybyło Ci zmarszczek i przebarwień, chroń swoją dojrzałą cerę przed żarem z nieba.

Zdjęcie

Najczęściej popełniamy błąd, nakładając zbyt małą ilość preparatu /123/RF PICSEL
Najczęściej popełniamy błąd, nakładając zbyt małą ilość preparatu
/123/RF PICSEL

Niestety, skóra pod wpływem promieniowania UV szybciej się starzeje (tzw. foto- starzenie). A twarz, która jest wystawiona do słońca przez cały rok, szczególnie jest narażona na różne niekorzystne zmiany.

Bezpieczna i zdrowa

Oprócz zmarszczek następuje rozszerzanie i pękanie drobnych naczynek oraz zaczynają się pojawiać różne przebarwienia, nie mówiąc o zmianach nowotworowych. Najczęściej dzieje się tak wskutek nieodpowiedniej ochrony przed promieniowaniem słonecznym. Ale zmiany na skórze mogą też powstawać pod wpływem przyjmowania niektórych leków (np. hormonalnych) czy nawet ziół (np. dziurawiec), a także wahań hormonalnych i działania substancji fotouczulających, znajdujących się w niektórych kosmetykach i perfumach. Dlatego te ostatnie warto latem zastąpić lekkimi wodami toale towymi lub mgiełkami zapachowymi bez dodatku alkoholi. Oczywiście z przebarwieniami na twarzy i dłoniach można walczyć specjalnymi kremami dostępnymi w aptekach. Ich zadanie polega na hamowaniu procesu powstawania przebarwień oraz rozjaśnianiu już istniejących.

Reklama

Dobre efekty przynosi też złuszczanie kwasem w gabinetach kosmetycznych, ale takie zabiegi najlepiej wykonywać przed lub po lecie. A co zrobić, by w ogóle nie dopuszczać do pojawienia się przebarwień? W tym celu trzeba przez cały rok stosować kremy z filtrami. Latem najlepiej postawić na dermokosmetyki z filtrami SPF 50+. Twój krem na dzień nie ma ochrony przeciwsłonecznej? W takim razie po jego nałożeniu odczekaj parę minut i nałóż emulsję z odpowiednim filtrem UV.

Tylko nie żałuj sobie tego specyfiku. Najczęściej popełniamy błąd, nakładając zbyt małą ilość preparatu. Pamiętaj też, że filtr trzeba aplikować kilkukrotnie w ciągu dnia, bo latem często się pocimy. Preparat nie działa od razu. Trzeba odczekać co najmniej 15 minut, zanim wystawisz twarz do słońca. Przyda się też spora dawka zdrowego rozsądku, czyli w miarę możliwości unikanie promieni UV w godzinach największego nasłonecznienia, między godziną 11 a 16 oraz noszenie okularów przeciw słoneczych i kapeluszy.

Chcesz się cieszyć piękną cerą? Pamiętaj o odpowiedniej ochronie. Inaczej skóra na twarzy stanie się szorstka i zgrubiała oraz „ozdobiona” trwałymi przebarwieniami.

2w1

Na rynku znajdziesz też kremy rozjaśniające przebarwienia z filtrami SPF 50+. Czyli chronisz skórę przed starzeniem, szkodliwością promieni i jednocześnie rozjaśniasz już istniejące zmiany.


Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tele Tydzień

Zobacz również