Perfekcyjnie gładka skóra

Jest kilka metod depilacji, dzięki którym możesz ją mieć. Poznaj ich plusy i minusy, wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej, i do dzieła – bo lato tuż tuż...

Golenie maszynką

Zabieg przeprowadzany maszynką nie wymaga przygotowań i jest bezbolesny. Musisz tylko namydlić miejsce, które chcesz ogolić lub nanieść na nie specjalny żel.

Maszynkę prowadź pod włos długimi, płynnymi pociągnięciami. Rób to zawsze w miejscu dobrze oświetlonym i bez pośpiechu – unikniesz skaleczenia się.

Reklama

Zainwestuj w droższą maszynkę – wolniej się tępi, więc starcza na dłużej. Oprócz ostrzy ma paseczki z substancją nawilżającą skórę, a więc łączy golenie z pielęgnacją. Ale nie dociskaj maszynki zbyt mocno do skóry, aby jej nie podrażnić.

Jeśli po goleniu (nóg, pach) skóra jest podrażniona, użyj kremu łagodzącego. Pachy najlepiej golić wieczorem, aby ewentualne mikrouszkodzenia zdążyły się zagoić, zanim użyjesz dezodorantu.

Łagodnie – kremem lub pianką

Środki chemiczne przeznaczone do usuwania włosków, czyli kremy, żele i pianki, mają tę zaletę, że zabieg wykonywany przy ich użyciu jest łagodny, prawie nieodczuwalny.

Preparat rozpuszcza łodygi włosów minimalnie pod powierzchnią skóry, dlatego włoski zaczynają odrastać najczęściej po 6-7 dniach i nie są szorstkie, co dla wielu kobiet jest największą zaletą tej depilacji.

Krem lub żel rozsmarowuje się na owłosionej skórze szpatułką, te w piance – rozpyla. Po czasie określonym przez producenta preparat usuwa się tą samą szpatułką albo gąbką, a depilowane miejsce myje, żeby usunąć pozostałości kremu i resztę włosków. Nie należy zostawiać preparatu dłużej niż zalecono, gdyż sprzyja to podrażnieniom.

Wybierając środek do depilacji, uwzględnij rodzaj skóry. Do wyboru masz kremy nawilżające, z olejkami, także do skóry wrażliwej czy opóźniające odrastanie włosków.

Depilator albo plastry z woskiem

Zarówno jedna, jak i druga metoda zapewnia efekt gładkich nóg na dłużej. Niestety nie są one przyjemne.

Najmniej kłopotliwe jest usuwanie włosków depilatorem elektrycznym. Pęsety w jego głowicy wyrywają włoski z cebulkami, a to gwarantuje skórze gładkość na ok. 3 tygodnie.

Nieco szybciej niż po depilatorze włoski pojawią się po użyciu wosku. Plastrów z woskiem najłatwiej używa się na nogach. Przyklejaj je jeden przy drugim, od kostek do kolan. Aby wosk dobrze przylgnął do włosków, skóra musi być czysta i sucha. Depilację plastrami przeprowadzaj wieczorem, wtedy wrażliwość na ból jest mniejsza, a zaczerwienienia przez noc zdążą zniknąć.

Zrezygnuj z używania wosku na ciepło, jeśli masz na nogach rozszerzone naczynka krwionośne czy też żylaki.

Nasza rada

Używając depilatora, zmniejszysz dyskomfort i ból, przykładając do skóry zimną maskę żelową wielokrotnego użytku. Pamiętaj też, że im dłuższe włoski, tym bardziej bolesny jest zabieg. Dlatego używaj depilatora regularnie.

Przed użyciem kremu do depilacji wskazane jest zrobienie próby uczuleniowej. Niewielką ilość preparatu nanieś na skórę w zagięciu łokcia. Gdy po upływie doby nie pojawi się zaczerwienienie ani wysypka, możesz użyć kremu. Jeśli depilujesz okolice bikini, użycie preparatu przeznaczonego specjalnie do tego celu jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Odrastające włoski są miękkie, nie ma więc ryzyka, że podrapią skórę.

Dobrym zakupem jest golarka elektryczna. Nie powoduje bólu (jak wosk), nie naraża na skaleczenia (jak maszynka) ani uczulenie (jak krem). Nie wymaga stosowania pianki, golenie robisz na sucho. Taka golarka ucina włoski minimalnie nad powierzchnią skóry, więc ostrza w ogóle jej nie dotykają – jest świetna dla osób z delikatną skórą.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Na żywo

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej