Odmładzanie dłoni

To one najszybciej zdradzają nasz wiek. Smarujemy twarz kremami, ale pielęgnację dłoni zaniedbujemy. To błąd.

Zdjęcie

To dłonie najbardziej zdradzają nasz wiek /123/RF PICSEL
To dłonie najbardziej zdradzają nasz wiek
/123/RF PICSEL

Skóra dłoni ma bardzo cienką podściółkę tłuszczową – i dlatego, podobnie jak skóra szyi, dużo szybciej traci jędrność i naprężenie niż reszta naszego ciała.

Paradoksalnie, młodo wyglądające dłonie łatwiej utrzymać osobom puszystym, bo u nich nadmiar tłuszczyku umiejscawia się również na rękach. No dobrze, ale co robić, by ująć lat skórze dłoni?

Reklama

Przede wszystkim nie możemy zapominać o ich nawilżaniu i natłuszczaniu. I to po każdym kontakcie z wodą – krótko mówiąc moczyłaś ręce, natychmiast wetrzyj w nie krem. Przy mocno spierzchniętej skórze świetnie sprawdzi się też wazelina i maść z witaminą A. Ta ostatnia jest tłusta, więc najlepiej wcierać ją w dłonie przed snem i zakładać bawełniane rękawiczki.

W regeneracji zniszczonej skóry pomocna będzie kąpiel parafinowa – wprawdzie jej efekty nie utrzymują się zbyt długo, ale regularnie powtarzana widocznie poprawia kondycję naskórka. Świetnie sprawdzają się też maseczki na dłonie w postaci nasączonych rękawiczek.

Domowe maski

Ci, którzy cenią receptury babć, na pewno docenią domowe mikstury gwarantujące młodą skórę dłoni.

Takie jak płukanka z wody po kluskach ziemniaczanych lub ziemniakach – krochmalową kąpiel zrobisz też, mieszając łyżkę mąki ziemniaczanej z litrem wody.

Regenerująco działają zaś naturalne peelingi np. z fusami z kawy czy cukrem wymieszanym z oliwą.

Pomoc z gabinetu

Jeżeli uważasz, że zwyczajne metody pielęgnacji nie pomagają, możesz skorzystać z zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Niestety, są one drogie, aczkolwiek niekoniecznie muszą kosztować fortunę.

Najlepiej sprawdzić ceny w internecie, bo okazuje się, że rozrzut jest ogromny – na laserowy lifting dłoni w Warszawie musisz przeznaczyć co najmniej 2 tys. złotych, podczas gdy w Rzeszowie czy Katowicach wystarczy 300 zł.

Oprócz liftingu laserem można przeprowadzić odmładzanie osoczem bogatopłytkowym – zabieg ten daje natychmiastowy efekt, ale wymaga powtórzeń – ceny wahają się od 300 zł za zabieg do nawet 1800 zł.

Najdrożej wychodzi ostrzykiwanie wypełniaczami w rodzaju Radiesse (hydroksyapatyt wapnia) – jeden zabieg to koszt od 900 zł, a i tak trzeba go powtarzać co 2 lata (maksymalnie efekt odmłodzenia utrzymuje się do 35 miesięcy).

Doceń manicure

Nie bez znaczenia dla młodzieńczego wizerunku dłoni jest zadbanie o paznokcie. Najlepiej jeśli będą krótkie – z wiekiem płytka paznokcia ulega osłabieniu, dlatego nie ma co na siłę hodować długich „szponów”.

Również nakładanie akrylu może zaszkodzić. Jeżeli lubisz pomalowane paznokcie, wybierz raczej lakiery hybrydowe – utrzymują się dłużej niż zwykłe i skutecznie ukryją defekty płytki paznokciowej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

TV14

Zobacz również