Odchudzające zabiegi w gabinecie. Polecane dla dojrzałych

Czy można mieć piękne ciało po czterdziestce? Tak! Szczupła sylwetka i jędrna skóra nie są zarezerwowane dla dwudziestolatek. Dobrze wybrane zabiegi pomogą to osiągnąć – każdy z nich sprawi, że ubędzie nam kilka centymetrów, a dodatkowo poprawi jędrność ciała. Tekst - Małgorzata Święczkowska. Konsultacja - Joanna Zys.

Liposhock - rozbija komórki tłuszczowe

Partie ciała: pośladki, uda, brzuch. Czas trwania: ok. 30 min . Cena: ok. 300 zł/1 obszar.

Jak wygląda? Zabieg polega na przesuwaniu po ciele głowicy specjalnego urządzenia. Nie odczuwamy bólu ani dyskomfortu. Może pojawić się lekkie mrowienie, swędzenie, pieczenie, widać też przekrwienie skóry.

Reklama

Uwaga – trzeba mieć co najmniej 2 cm grubości tkanki tłuszczowej w obszarze poddanym zabiegowi.

Efekty zabiegu. Skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i jędrna już po pier wszym z serii. Po kilku zabiegach cellulit jest wyraźnie zredukowany. Widać także mniejszą ilość tkanki tłuszczowej. Zaleca się wykonanie 6-10 zabiegów, 1-2 tygodniowo.

Dlaczego jest skuteczny? Liposhock dzieli się na dwa etapy. Pierwszy wykorzystuje mocne uderzenie fali akustycznej, a drgania mechaniczne rozbijają skupiska komórek tłuszczowych, czyli „guzki” cellulitu. W drugim etapie zabiegu za pomocą ultradźwięków rozrywane są ściany komórek tłuszczowych, a ich zawartość zostaje upłynniona i usunięta.

Masaż bańką chińską zwalcza cellulit

Partie ciała: uda, pośladki, talia, ramiona, brzuch, plecy. Czas trwania: 40 min . Cena: ok. 60 zł

Jak wygląda? Skórę, dla poślizgu, smaruje się olejkiem. Kosmetolog zasysa fałd ciała bańkami z elastycznej gumy i przesuwa nimi po wybranej jego partii. Przy dużym cellulicie zabieg może być bolesny, a przy kruchych naczynkach mogą pojawić się siniaczki.

Efekty zabiegu. Ciało jest szczuplejsze, jędrniejsze, cellulit wyraźnie zmniejszony. Zabieg potrafi nawet podnieść trochę pośladki. Żeby zauważyć różnicę, trzeba stosować jeden zabieg w tygodniu przez 4-6 tygodni.

Dlaczego jest skuteczny? Taki masaż pobudza krążenie limfy i krwi, przez co pomaga pozbyć się z organizmu nadmiaru wody, toksyn i tłuszczu „wyciśniętych” z komórek oraz wydalić je z moczem.

Body mix modeluje sylwetkę

Partie ciała: uda, pośladki, brzuch, biodra. Czas trwania: 1 godzina . Cena: ok. 200-500.

Jak wygląda? Każda partia ciała jest masowana po kolei różnymi głowicami jednego urządzenia. Każda z głowic działa inaczej, niektóre mo gą powodować nieprzyjemne doznania, jak zimno, ciepło, a nawet ból.

Efekty zabiegu: Po serii 4-6 zabiegów poddane im miejsca są wyraźnie szczuplejsze. Ciało jest jędrne, a cellulit (w zależności od stopnia zaawansowania) znika lub staje się ledwie widoczny. Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu.

Dlaczego jest skuteczny? Zabieg zaczyna się od głowicy laserowej, emitującej promieniowanie podczerwone, które wzmacnia włókna kolagenu i elastyny. Następnym etapem jest masaż, który działa jak bańki chińskie – głowica zasysa fałd ciała i poddaje go działaniu ciś- nienia. Dzięki temu komórki tłuszczowe zaczynają uwalniać swoją zawartość.

Głowica do krioterapii pomaga zredukować obrzęki, odprowadzając z tkanek nadmiar wody. Fale radiowe zaś, czyli RF, podgrzewają tkanki. Dają uczucie silnego ciepła, obkurczają skórę i poprawiają krążenie.

Body wrapping ujędrnia ciało

Partie ciała: nogi, pośladki, brzuch, ramiona. Czas trwania: 120 minut. Cena: ok. 150 zł.

Jak wygląda? Zabieg zaczyna się od pilingu, który pobudza krążenie i sprawia, że dobroczynne substancje z maski algowej będą się lepiej wchłaniały. Następnie piling jest zmywany pod prysznicem, a na skórę nakłada się preparat z alg. Wybrane partie ciała są potem owijane folią. Kosmetolog przykrywa nas kocem i zostawia w takim kokonie na ok. 30 minut.

Po zdjęciu folii, prysznicu i osuszeniu skóry wracamy na gabinetowe łóżko, na wmasowanie w skórę preparatu wzmacniającego i przedłużającego działanie zabiegu.

Efekty zabiegu: Ciało jest jedwabiście gładkie, wyraźnie jędrniejsze, a skóra napięta. Po serii zabiegów tracimy też po kilka centymetrów w obwodzie ud, bioder i talii, mamy szczuplejsze ramiona. Zalecana ilość zabiegów to 4, raz w tygodniu.

Dlaczego jest skuteczny ? Algi są bogatym źródłem witamin, aminokwasów i protein, które pod wpływem ciepła skóra wchłania, jak gąbka. W drugą stronę, przez skórę, pozbywamy się toksyn i produktów przemiany materii. Wsmarowany na koniec balsam z L-karnityną wspomaga spalanie tłuszczu.

Endermologia wzmacnia skórę

Partie ciała: nogi, brzuch, pośladki, ramiona. Czas trwania: 30 min. Cena: ok. 100-130 zł.

Jak wygląda? Ubieramy się w kombinezon, który przylega do ciała, dzięki czemu maszyna nie ma bezpośredniego kontaktu ze skórą. Masaż jest wykonywany głowicą składającą się z dwóch rolek i komory, która zasysa między nie fałd skóry. Jest on „rolowany” z obu stron. Intensywność masażu zależy od partii ciała. Może być dość bolesny.

Efekty zabiegu: Skóra jest gładsza, lepiej ukrwiona i pobudzona do głębokiej przebudowy. Zabieg usuwa rozstępy i blizny, nadmiar wody, redukuje cellulit, wspomaga odchudzanie. Zaleca się 1-2 zabiegi tygodniowo przez 6-10 tygodni.

Dlaczego jest skuteczny ? Taki masaż pobudza metabolizm, dlatego organizm szybciej eliminuje toksyny, zalegającą między ko mórkami wodę oraz tłuszcz. Endermologia bardzo poprawia sprężystość skóry, bo stymuluje wzrost włókien kolagenu i elastyny.

To warto wiedzieć

1. Nie sugeruj się ceną. Droższy zabieg wcale nie znaczy lepszy. Bardzo często urządzenia, których działanie kosztuje fortunę, nie są skuteczniejsze od mocnego masażu.

2. Zabieg musisz czuć. Skuteczny zabieg daje jakieś wrażenie na skórze, odczuwasz ciepło, zimno, mrowienie, ból, skóra jest czerwona. Nie daj się nabrać na masaż głowicą, który nie daje żadnych objawów – najprawdopodobniej nie będzie też żadnych efektów, oprócz ubytku w portfelu.

3. Poproś o certyfikat. Głowice urządzeń emitujących światło lasera, fale radiowe i ultradźwięki nie są przeznaczone do wiecznego użytku – trzeba je wymieniać, bo po określonym czasie przestają działać lub się psują, co trudno zauważyć. Spytaj o datę zakupu lub wymiany głowicy – im krótsza, tym lepiej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Więcej na temat:

Zobacz również