Nowe zabiegi na piękne oko

Cienie czy zmarszczki pod oczami nie muszą być problemem młodych osób. Nowoczesna dermatologia estetyczna zaradzi im szybko i bez bólu.

Modelowanie łuków brwi

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Nawet młode osoby zmagają się z problemem opadającej powieki, która dodaje sporo lat. Doskonałym rozwiązaniem proponowanym w gabinetach medycyny estetycznej jest metoda Serdeva.

Polega ona na trwałym uniesieniu brwi za pomocą specjalnych nici, które „otwierają” oko. Podobny efekt, ale na krócej, można uzyskać za pomocą ostrzykiwania botoksem.

Reklama

Jak to się robi: Metoda Serdeva: lekarz robi milimetrowe dziurki: jedną na zewnętrznym krańcu brwi, drugą pośrodku. Przeciąga przez nie nić, prowadząc ją przez okostną. Potem przeciąga nić przez tkankę pod brwią i mocuje. Zabieg z miejscowym znieczuleniem trwa ok. 15 minut.

Botoks: lekarz wstrzykuje botulinę tuż przy skroniach cienką jak włos igłą.

Efekt: Metoda Serdeva: przez 3-5 dni mogą występować małe siniaki i obrzęk. Lekko uniesione brwi i pięknie otwarte oko będą widoczne po 10 dniach, ale przetrwają aż 10 lat.

Po botoksie efekt widoczny jest natychmiast (bez siniaków!) i utrzymuje się do pół roku.

Gdzie, za ile: W gabinetach medycyny estetycznej, np. www.agklinik.com. Cena: botoks, 800 zł; podnoszenie brwi metodą Serdeva, ok. 2000 zł.

Przydatne po zabiegu

1. Revitacell, Stem Cells, koncentrat regenerujący pod oczy, 15 ml/100 zł.

2. Clarena, Perły młodości z multipeptydami, 30 szt./59 zł.

3. Beauty Formulas, odświeżająco-łagodząca maseczka na oczy, 4 sztuki/12 zł.

4. Bielenda, Kolagenowe Odmłodzenie, krem pod oczy, 15 ml/14 zł.

5. Iwostin, Oftalin, łagodzący roll-on, 7,5 ml/30 zł.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Botoks light wygładzanie kurzych łapek

Nową metodą wygładzania pierwszych kurzych łapek jest mezobotoks, czyli toksyna botulinowa, podawana w mikrodawkach.

Zabiegowi może poddać się już dwudziestoparolatka, która zauważyła u siebie zmarszczki „śmieszki” powstające na skutek żywej mimiki. Wczesna interwencja medycyny estetycznej skutecznie zapobiegnie pogłębianiu się zmian.

Jak to się robi: Najpierw znieczula się miejscowo okolicę oczu kremem Emla. Potem trzeba odczekać około 40 minut.

Wtedy lekarz ocenia napięcie skóry i przygląda się dokładnie mimice, aby dobrać dawkę botoksu i miejsca, w które najlepiej go wprowadzić.

Następnie robi to cieniutką igłą, podobnie jak podczas zabiegu mezoterapii. Ten etap zabiegu trwa zaledwie około 10 minut.

Efekt: Zabieg delikatnie wygładza zmarszczki wokół oczu, częściowo ograniczając mimikę. Efekt widoczny jest po tygodniu i utrzymuje się 4-6 miesięcy, a czasami nawet dłużej. Dodatkowy plus zabiegu: po nim zwykle odzwyczajamy się od zbyt częstego mrużenia oczu.

Gdzie, za ile: W gabinetach medycyny estetycznej, np. www.melitus.pl. Cena: od 700 zł.

Niwelowanie cieni pod oczami

Nowością jest zastosowanie specjalnej hialuronowej poduszeczki do zamaskowania tzw. sińców pod oczami. Zabiegowi można się poddać, gdy oczy są podkrążone na skutek prześwitywania przez skórę płytko położonych naczynek krwionośnych.

Płynny żel (Teosyal Redensity), oparty na tzw. usieciowanym kwasie hialuronowym z dodatkiem witamin, aplikuje doświadczony lekarz. Preparat maskuje cienie pod oczami.

Wypełnia też zbyt wklęsłe miejsca pod oczami, tzw. podkowy. A Jak to się robi Lekarz wprowadza preparat za pomocą kaniuli. Dzięki płynnej żelowej konsystencji układa się on równomiernie, przykrywając cienie.

Efekt: Po zabiegu można mieć przez 2-3 dni siniaki. Potem cienie pod oczami znikną na okres 6-12 miesięcy. Twarz wygląda na wypoczętą, a skóra jest ładnie napięta i nawilżona.

Gdzie, za ile: W gabinetach medycyny estetycznej, np. www.wellderm.pl. Cena: od 1200 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Olivia
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Nie wyrzucaj łupin po orzechach

    Po obraniu orzechów łupiny najczęściej wyrzucamy. Tymczasem można skorupki wykorzystać, by zadbać o swoją urodę, a także o zdrowie. więcej