Nie wyrzucaj łupin po orzechach

Po obraniu orzechów łupiny najczęściej wyrzucamy. Tymczasem można skorupki wykorzystać, by zadbać o swoją urodę, a także o zdrowie.

Zdjęcie

Z łupin orzechów przygotujesz proste, domowe kosmetyki /123RF/PICSEL
Z łupin orzechów przygotujesz proste, domowe kosmetyki
/123RF/PICSEL

Orzechowy płyn wybielający zęby. Łupiny z 5-6 dużych orzechów włoskich zalej szklanką zimnej wody.

Podgrzewaj powoli, a następnie gotuj 20 minut na wolnym ogniu, po czym odstaw do ostygnięcia. W chłodnym odwarze zamocz szczoteczkę do zębów. Szczotkuj zęby dokładnie przez 5 minut. Następnie wypłucz usta. Stosuj zabieg przez 7-14 dni 2 razy dziennie. Odwar usuwa kamień nazębny oraz przebarwienia, a same zęby staną się bielsze o co najmniej dwa odcienie.

Reklama

Wzmacniająca płukanka do ciemnych włosów. Do małego garnka wrzuć 20-25 łupin z dużych orzechów. Wcześniej starannie je opłucz.

Zalej łupiny taką ilością wody, by je zakryła. Doprowadź do wrzenia i gotuj powoli przez 45 minut. Odstaw do przestygnięcia. Przelej płyn do butelki. Płucz włosy po każdym myciu. Płukanka wzmacnia włosy i nadaje im miedziany połysk.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Zanim pomalujesz usta

    Delikatnej skórze warg nie służą chłód i wiatr na zewnątrz, na przemian z suchym i ciepłym powietrzem w pomieszczeniach, w których kaloryfery grzeją bez opamiętania. więcej