Na ratunek suchym dłoniom

Są zaczerwienione i pierzchną? Łatwo temu zaradzisz!

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Pamiętaj:

Nie wychodź na zewnątrz z wilgotnymi dłońmi. Unikniesz pierzchnięcia. Po powrocie do domu zmarzniętych dłoni nie polewaj gorącą wodą. Ocieplaj je stopniowo.

Reklama

Peeling przygotuje do pielęgnacji

Skóra dłoni również potrzebuje złuszczania. Kiedy zrobisz peeling, od razu stanie się ona gładsza i bardziej miękka. Oprócz tego substancje odżywcze, jakie zostaną na nią później nałożone, skuteczniej wnikną w jej głąb.

Co za tym idzie – dadzą lepszy efekt. Masuj peelingiem dłonie przez minutę, potem dobrze spłucz wodą.

Maska – regeneracja w pigułce

Skóra jest szczególnie sucha i pęka? Nie obędzie się bez regenerującego kompresu. Dłonie posmaruj grubo wazeliną i nałóż rękawiczki (bawełniane lub bambusowe) lub od razu maseczkę w formie nasączonych odżywczymi substancjami rękawiczek.

Kremy odżywią skórę

Kosmetyk z olejkiem arganowym, masłem shea, wyciągiem z bawełny powinien stać się twoim najlepszym przyjacielem. Miej go zawsze pod ręką i smaruj nim dłonie po każdym myciu i przed wyjściem na dwór.

Jego aktywne składniki nawilżą suchą skórę i ochronią przed dalszą utratą wilgoci spowodowaną zimnym powietrzem na zewnątrz i gorącym w domu.

Grubszą niż zwykle warstwę nakładaj także przed pójściem spać. Rano nie będziesz miała do nich żadnych zarzutów.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Parafina właściwie nawilży

Sprawdzonym sposobem na regenerację dłoni jest zabieg parafinowy (parafinę możesz kupić w drogerii lub aptece). Rozpuść ją w tzw. kąpieli wodnej. Zanurz ręce w ciepłej substancji (po peelingu i po posmarowaniu ich grubą warstwą kremu).

Wyjmij, zanurz jeszcze raz i jeszcze raz. Gdy parafina zastygnie, włóż foliowe rękawiczki i owiń dłonie ręcznikiem na kwadrans (potem kompres zbierz). Dłonie będą miękkie, gładkie i dogłębnie nawilżone.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Chwila dla Ciebie

Zobacz również