Mezoterapia na przebarwienia?

Po powrocie z wakacji odkryłam na twarzy ciemne przebarwienia. Najgorzej wygląda brązowa plamka przy ustach. Dermatolog proponuje mi mezoterapię. Czy to nie przesada? Sądziłam, że to metoda liftingu. Katarzyna z Mrągowa

Reklama

« Niekoniecznie. Mezoterapa igłowa ma bardzo szerokie zastosowanie. Zabiegi poleca się zarówno w walce ze zmarszczkami, łysieniem plackowatym, bliznami po ropniach, cellulitem, jak również w usuwaniu ciemnych przebarwień. Plamy tego rodzaju powstają dość często pod wpływem ultrafioletu u pań stosujących leki hormonalne.

« Podczas mezoterapii lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje substancje o dużych stężeniach kwasów (glikolowego, propylenowego), powodujące złuszczenie się naskórka i głębszych warstw skóry.

« Zabieg może wywoływać dyskomfort, dlatego przed rozpoczęciem nakłuwania skóry, lekarz zawsze stosuje miejscowe znieczulenie w postaci żelu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Na żywo

Zobacz również

  • Zanim pomalujesz usta

    Delikatnej skórze warg nie służą chłód i wiatr na zewnątrz, na przemian z suchym i ciepłym powietrzem w pomieszczeniach, w których kaloryfery grzeją bez opamiętania. więcej