Masz cerę odwodnioną?

Często jest mylona z cerą suchą, choć zdarza się, że wygląda jak tłusta. Jak w takim razie rozpoznać tak problematyczną skórę, a potem odpowiednio ją pielęgnować?

Reklama

Tego typu cera jest przeważnie szara, zwiotczała i mało elastyczna. Charakterystyczne są przy tym rozszerzone pory. Skóra może się łuszczyć, ale czasami także świecić jak przy cerze tłustej.

Co skórze szkodzi...

Problem pojawia się głównie u osób, których dieta pozbawiona jest wystarczającej ilości wody. Szkodzą jej mocne detergenty, częsta zmiana kosmetyków oraz silne substancje, (np. z kwasy, używane w zabiegach kosmetycznych).

... a co pomaga?

Najlepsze, co można zrobić dla skóry odwodnionej, to regularnie i intensywnie ją nawilżać. Należy często stosować kosmetyki bogate m.in. w kwas hialuronowy i mocznik, a także sięgać po preparaty o kwaśnym ph i nakładać na twarz maseczki nawilżające.

Doskonale sprawdzi się także zwykły olej lniany, który zawiera mnóstwo składników odżywczych. To prawdziwe bogactwo kwasów omega 6, ma właściwości natłuszczające, wygładzające i odżywcze. Działa także ochronnie oraz przeciwzapalnie.

Nacieraj nim skórę codziennie przed snem. Dodatkowo dwa razy w tygodniu nakładaj również maskę z alg morskich. Kupisz ją niemal w każdej drogerii w ce nie od 3 zł za jednorazową saszetkę.

MP

Sposoby na głębokie nawilżenie

1. Derma roller – to urządzenie, które można używać w domu. Ten mały wałek wyposażony jest w igiełki, które delikatnie nakłuwają skórę. Dzięki temu preparaty, np. z kwasem hialuronowym, mogą w nią wniknąć odpowiednio głęboko, by natychmiast ją nawilżyć. Cena urządzenia: od 30 zł.

2. Zabieg mezoterapii igłowej – polega na wstrzyknięciu pod skórę preparatu witaminowego. Robi się średnio kilkadziesiąt nakłuć na twarzy. Może go wykonać tylko doświadczony kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Za wizytę zapłacisz od 200 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Super TV

Zobacz również