Maseczka nawilżająca: Jaką wybrać

Nawilżanie cery, bez względu na jej rodzaj, to podstawowy zabieg pielęgnacyjny. Ubytek wilgoci to bowiem jedna z głównych przyczyn starzenia się skó ry.

Reklama

Choć raz w tygodniu pokuś się więc o maseczkę z supernawilżającym składnikiem.

Jeśli masz cerę suchą

Przygotuj dojrzałą brzoskwinię (1) i 2 łyżki śmietany 30 proc. (2). Obierz owoc (wyjmij pestkę). Rozgnieć go widelcem i zmieszaj ze śmietaną. Nanieś na oczyszczoną twarz i szyję. Po 20 min zmyj dużą ilością letniej wody.

Cera tłusta i mieszana

Znakomicie nawilży się dzięki maseczce z jabłka (4), miodu (5) i płatków owsianych (3). Umyj duże, kwaśne jabłko. Usuń gniazda nasienne i zetrzyj na tarce. Dodaj 2 łyżki stołowe naturalnego miodu. Dosyp 2 łyżki płatków owsianych (to doskonały zagęstnik, ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy).

Składniki dokładnie wymieszaj. Nałóż na oczyszczoną buzię na 10-15 min. Po tym czasie zmyj chłodną wodą. Twarz przetrzyj tonikiem, delikatnie wklep krem.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Chwila dla Ciebie

Zobacz również

  • Gdy nasza skóra traci dużo wody, staje się ona mniej elastyczna, szorstka w dotyku i matowa, z widocznymi niedoskonałościami. Problem ten dotyczy w szczególności osób ze skórą wrażliwą i suchą. Aby... więcej