Kwas hialuronowy: Jak działa

Jak działa ten kwas? Występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Wbrew nazwie, nie jest kwasem, a cukrem złożonym, który będąc odpowiedzialnym za wiązanie wody, chroni skórę przed wysychaniem i wiotczeniem. Niestety, z wiekiem mamy go coraz mniej (ok. 40. już połowę tego, co w niemowlęctwie).

Czy kremy z kwasem faktycznie odmładzają? Dają dobre rezultaty u osób tuż po 40. roku życia, u których zmarszczki nie są jeszcze głębokie. Sam kwas tworzy na skórze filtr, który zatrzymuje wodę, chroniąc przed wysychaniem, ale jej nie uzupełnia.

Reklama

Dlatego w kremach kwas często występuje w połączeniu z retinolem i wit. E, które wspólnie mocno nawilżają, ujędrniają i są w stanie zniwelować drobne zmarszczki mimiczne. Na efekty trzeba jednak poczekać ok. miesiąca. Najlepsze rezultaty daje wstrzyknięcie kwasu (w gabinetach medycyny estetycznej).

Czy kwas może uczulać? Raczej nie, bo to substancja fizjologiczna i biozgodna, więc bezpieczna. Uczulenia są tak rzadkie, że nawet przed zabiegiem nie trzeba robić testu.

MAB

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Pestki dyni mają moc!

    Zawierają dużo cennego oleju, który nawilża, odżywia i chroni skórę. Pomaga także pozbyć się zmarszczek. więcej