Komórkowa pielęgnacja

W staraniach o piękny wygląd dojrzałe kobiety mają teraz wyjątkowych sprzymierzeńców! To nowoczesne kosmetyki oraz urządzenia do twarzy i ciała, które nie pozwolą naszej skórze zestarzeć się przez wiele lat.

Powrót do młodości

Kosmetolodzy wynaleźli sposób na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Po trzydziestce radzą włączyć do pielęgnacji aktywatory młodości, czyli kosmetyki stymulujące odnowę komórkową. Te nowatorskie kremy nie pozwalają dojrzałej skórze na zwolnienie obrotów.

Dzięki unikalnym systemom transportowania (tzw. biosferom) zawarte w nich składniki przenikają w głąb skóry i zmuszają ją do lepszego funkcjonowania. Potrafią uaktywnić geny odpowiadające za młody wygląd i wyciszyć geny starzenia. Z mocą mezoterapii dostarczają komórkom kompleksy, dzięki którym wzrasta produkcja kolagenu. Efektem jest widoczne odmłodzenie wyglądu.

Reklama

By wzmocnić działanie kremu

Zanim sięgniemy po superkrem aktywujący komórki, warto tak przygotować dojrzałą cerę, by lepiej wchłonęła aktywne składniki. Dlatego najpierw pobudzamy mikro- krążenie i złuszczamy stary naskórek. W tym celu można zrobić dwutygodniową kurację stymulującym peelingiem na noc, odpowiednim dla każdej cery. Albo skorzystać z nowatorskich urządzeń, inspirowanych medycyną estetyczną.

Pulsacyjny masażer o pozłacanej głowicy zapewni nam codzienny dwuminutowy masaż twarzy. Wibrująca głowica poprawia ukrwienie skóry i dotlenia ją. A uwolnione w czasie masażu jony złota stymulują produkcję kolagenu.

Można też dwa razy w tygodniu poddać się domowej mikrodermabrazji urządzeniem wygładzającym, ale i działającym zarazem jak lifting. Zabieg (omijamy tylko skórę pod oczami) stymuluje procesy odnowy. Efektem jest odmłodzona cera, świetnie przygotowana na wchłanianie kremów.

Dotleniający drenaż

Skóra na brzuchu czy biodrach jest grubsza niż na twarzy. W tych częściach ciała gromadzi się też więcej tkanki tłuszczowej. Dlatego nawet najsilniejszy koncentrat ujędrniający lub antycellulitowy nie przedostanie się w głąb naskórka, jeśli aplikacji balsamu nie poprzedzimy peelingiem lub drenującym masażem.

Od tego pobudzającego metabolizm etapu zaczynają się kuracje na ciało w salonach odnowy. W domu złuszczanie naskórka można zacząć już pod prysznicem, stosując na co dzień peelingujący żel do mycia. Dwa razy w tygodniu po kąpieli w tych partiach ciała, które wymagają ujędrnienia, warto wykonać drenujący masaż.

Skuteczne przyspieszenie

Zwykłe balsamy do ciała odchodzą do lamusa. Nadeszła era koncentratów do szybkiego modelowania i uelastyczniania ciała! Stosujemy je w formie kuracji dziennej lub nocnej, minimum przez cztery tygodnie. Ich receptury oparte są na rozwiązaniach stosowanych dotąd w kremach do twarzy lub inspirowane zabiegami gabinetowymi, jak np. liposukcja.

Zawierają uderzeniową dawkę aktywnych składników, które docierają do głębszych warstw skóry. Dzięki temu przyspieszają spalanie tłuszczu w komórkach. Potrafią też odmłodzić skórę tracącą elastyczność. Tak działa np. kompleks-rekonstruktor włókien kolagenu, który odbudowuje skórę od środka. Na takie preparaty czekałyśmy!

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Solny masaż

Dotleniona skóra lepiej wchłania aktywne składniki. Pomoże w tym masaż gruboziarnistym solnym peelingiem. Wilgotną, rozgrzaną kąpielą skórę masujemy okrężnymi ruchami w kierunku od dołu ku górze sylwetki.

Nowy hit

Do niedawna na zabiegi aparaturowe ujędrniające i modelujące ciało trzeba było wybrać się do salonu odnowy. Najnowszy światowy trend może to zmienić. Bo elektroniczne urządzenia wspomagające utrzymanie pięknej i młodej sylwetki wkraczają przebojem do naszych domów.

Okazało się bowiem, że odpowiednio dobrane, mogą znacznie zwiększyć skuteczność tradycyjnej pielęgnacji kosmetykami. Na przykład dzięki aparatowi antycellulitowemu z nasadkami do masażu tkanki łącznej możemy przyspieszyć spalanie zbędnego tłuszczu na udach czy biodrach.

Wystarczy przed nałożeniem koncentratu wyszczuplającego wykonać pięciominutowy masaż tym urządzeniem. Domowa maszyneria urody pomoże nam również w wymodelowaniu gładkiego brzucha, zgrabnych pośladków czy bardziej sprężystej skóry.

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Olivia

Zobacz również

  • Wokół paznokci

    Ważnym elementem dbania o dłonie i paznokcie jest właściwa pielęgnacja skórek wokół płytek. więcej