Jakie zabiegi medycyny estetycznej można wykonać latem?

Sezon na zabiegi medycyny estetycznej nie kończy się wraz z pierwszym wiosennym słońcem. Sprawdzamy, które możesz wykonać jeszcze przed wakacjami. Tekst: Joanna Hryniewicka.

Czy po wizycie w klinice urody można się opalać? – Wszystko zależy od rodzaju zabiegu. Przeciwwskazaniem będą takie, w których uszkodzony został naskórek i tworzy się odczyn zapalny, m.in. lasery, peelingi i mikrodermabrazje – mówi dr Roman Prończuk z warszawskiej kliniki MediDerm.

Na szczęście są też zabiegi, dla których letnie słońce nie jest przeszkodą. Należą do nich na przykład peelingi, które nie naruszają powierzchni skóry właściwej i nie powodują złuszczania naskórka, czy zabiegi za pomocą urządzeń wykorzystujących technikę termokoagulacji.

Reklama

Można je wykonywać niezależnie od pory roku. Wystarczy, jeśli w kolejnych tygodniach będziemy w rozsądny sposób chronić skórę przed słońcem.

Pajączki przed urlopem

Laserowe zamykanie naczynek przez kolejne trzy tygodnie uniemożliwia opalanie. Jeśli chcesz pozbyć się pajączków tuż przed wakacjami, wypróbuj urządzenie Veinwave, które działa na zasadzie termokoagulacji jednobiegunowej.

Wykorzystuje się tu kontrolowaną energię cieplną, przekazywaną przez bardzo cienką igłę. Wprowadza się ją nad naczynko, tuż pod naskórek. Ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki nie zostają uszkodzone. Ryzyko przebarwień i blizn jest zminimalizowane.

Cena: 200-300 zł

Wygładzanie bez ryzyka

Chociaż w składzie tego peelingu znajdują się aż dwa kwasy: trichlorooctowy w stężeniu 35 proc. (rozjaśnia i wygładza skórę) i kojowy w stężeniu 10 proc. (działa depigmentacyjnie, antybakteryjnie, antyutleniająco), to twarz po zabiegu się nie łuszczy.

Jest to możliwe dzięki dodatkowi nadtlenku mocznika. W składzie peelingu jest również koenzym Q10, który stymuluje wytwarzanie energii w komórkach, dotlenia je i chroni przed wolnymi rodnikami. Efekt widać od razu.

Cena: 350 zł

Osocze przez cały rok

Niezwykle skutecznym sposobem odmładzającym skórę i pobudzającym ją do regeneracji jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym. Na początku lekarz pobiera nam krew, by następnie przy użyciu specjalnej wirówki oddzielić od niej osocze zawierające komórki i czynniki wzrostu, które stymulują skórę do samoodnowy.

Za pomocą cieniutkiej igiełki wprowadza je do skóry, dzięki czemu staje się ona wyraźnie gładsza i elastyczniejsza. Po zabiegu nie widać na twarzy śladów, mogą pojawić się jedynie niewielkie krwiaki.

Cena: 1000-2100 zł

Delikatny laser

Niwelowanie zmarszczek, przebarwień, porów i leczenie trądziku gwarantuje zabieg Genesis, który łączy technologię IPL z laserem. Polega on na podgrzaniu naczyń krwionośnych i skóry właściwej w celu wytworzenia nowego kolagenu.

To jedyny zabieg wykonywany niezależnie od pory roku i opalenizny.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tekst pochodzi z magazynu

PANI

Zobacz również