Jak zwalczyć kurze łapki

Na cienkiej skórze wokół oczu pojawiają się zwykle około trzydziestki. Jednak dzięki pielęgnacji mogą pozostać prawie niewidoczne nawet po pięćdziesiątce.

Pielęgnacja w domu

Reklama

Od 30. roku życia zaczynamy codziennie używać kremu pod oczy z filtrem SPF 15 i aktywnymi składnikami anti-aging. Do najskuteczniejszych należą: retinol, koenzym Q, escyna.

Aby wzmocnić działanie kosmetyku (nawet o 20 proc.), przy porannej aplikacji przez dwie minuty robimy drenujący masaż, który pobudza krążenie.

Jeśli zmarszczki pogłębią się, warto włączyć do pielęgnacji kurację nocną, opartą na serum lub na kremie-koncentracie z nową generacją odmładzających peptydów. Dobrze ją stosować co drugi miesiąc przez 30 dni, do uzyskania poprawy.

W gabinecie

Nową metodą wygładzania kurzych łapek jest mezobotoks, czyli toksyna botulinowa w mikrodawkach. Lekarz dobiera właściwą dawkę toksyny i ostrzykuje miejsca wokół oczu, częściowo ograniczając naszą mimikę. Efekt zabiegu utrzymuje się do pół roku. Cena: ok. 560 zł.

Drenujący masaż

Nakładając krem, lekko opukujemy opuszkami miejsca pod dolną powieką w kierunku od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego. Potem oklepujemy górny kontur od nasady brwi do wewnętrznego kącika oka.

1 Maska z jedwabiu nasączona aktywnymi ekstraktami (m.in. kolagenem roślinnym i biopeptydami), wygładza i opóźnia starzenie, Orientana, 10 zł.

2 Żel i krem, 2 w 1, na górne i dolne powieki, działa jak lifting, Avon, 2 x 10 ml/58 zł.

3 Multipeptydowa tyerapia na noc aktywuje geny białek strukturalnych skóry, dzięki czemu kurze łapki maleją, a skóra się wzmacnia, Lirene 30 ml/40 zł.

4 Serum na dzień, z nowatorskim systemem zamiany światła dziennego na czerwone. Pobudza regenerację dojrzałej skóry, Bielenda, 30 ml/26 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Olivia

Zobacz również

  • Aloes nawilży najlepiej!

    Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, wnika jednak w skórę głębiej i wielokrotnie szybciej niż woda. Przyspiesza produkcję kolagenu, co ujędrnia skórę. więcej