Jak wyrównać opaleniznę

Opalałaś się w nowym kostiumie, a teraz na dekolcie masz białe ślady? Chodziłaś w długich spodniach, chcesz założyć sukienkę, a Twoje nogi straszą bielą? Są na to sposoby!

Zdjęcie

Nie zawsze udaje się równomiernie opalić /123/RF PICSEL
Nie zawsze udaje się równomiernie opalić
/123/RF PICSEL


Tak naprawdę na wyrównanie opalenizny są trzy sposoby: spróbować się jej pozbyć, „doopalać” białe miejsca lub je zamaskować.

Sposób 1. – bledniesz

Ta metoda wymaga czasu. Opalenizna sama ginie po kilku dniach, ale możesz spróbować szybciej się jej pozbyć. Co drugi dzień wykonuj peeling. Dzięki niemu odsłonisz jaśniejszą skórę, a także poprawisz mikrokrążenie. Świetny kosmetyk możesz przygotować samodzielnie – wymieszaj fusy lub świeżo zmieloną kawę z odrobiną śmietany i nakładaj na ciało.

Reklama

Sposób 2. – opalasz

Jeśli masz czas, a i pogoda dopisuje, możesz spróbować opalić białe miejsca. Nakładasz na nie kosmetyk z mniejszym filtrem, resztę (czyli opaleniznę) chronisz blokerami. Metoda dość ryzykowna, bo możesz przesadzić z nowym brązem.

Bezpieczniej jest „opalić” białe miejsca samoopalaczem. Aby preparat nie tworzył smug, trzeba go odpowiednio stosować. Zanim więc wyciśniesz kosmetyk z tubki, ogrzej go w dłoniach – łatwiej go rozsmarujesz. Nakładaj go szerokimi, kolistymi ruchami dłoni. Właściwy kolor uzyskasz po 3-4 godzinach. Nie jesteś zadowolona z odcienia? Powtórz zabieg, ale nie wcześniej niż po 5 godzinach.

Sposób 3. – maskujesz

Niewielkie partie skóry (np. białe obwódki wokół oczu po okularach) zamaskujesz bronzerem. Preparat pełni rolę zarówno pudru, jak i różu do policzków, a dzięki filtrom dodatkowo chroni przed promieniowaniem UV. Nigdy nie wybieraj koloru „na oko”, bo nie wiesz, jak będzie wyglądał na skórze.

Zawsze przetestuj odrobinę np. na szyi. Jeśli masz nierówną skórę, unikaj produktów z błyszczącymi opiłkami, bo tylko podkreślisz np. rozszerzone pory. Szukaj raczej kosmetyku z dodatkami rozpraszającymi.

MAB

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tele Tydzień
Więcej na temat:

Zobacz również