Jak utrzymać świeżość przez cały dzień

Oto sposoby na pielęgnację ciała latem. Dzięki naszym radom będziesz komfortowo się czuć od rana do wieczora. I wszyscy będą zadowoleni.

Gdy na zewnątrz robi się naprawdę gorąco, trzeba nieco zmienić strategię pielęgnacji ciała. A wtedy upały da się jakoś przeżyć.

Obowiązkowe rytuały

Nic tak nie orzeźwia, jak poranny prysznic. Kąpiel zakończ chłodną wodą. W ten sposób pobudzisz krążenie i nabierzesz energii na cały dzień. Potem kolej na obowiązkowy kosmetyk, jeśli nie chcesz, by zapach potu zepsuł dzień, i to nie tylko Tobie, ale i wszystkim w pobliżu – dezodorant lub antyperspirant.

Reklama

Tego drugiego użyj, jeśli potrzebujesz silniejszej i długotrwałej ochrony – nawet do 48 godzin. Antyperspiranty zawierają substancje, które zwężają albo blokują ujścia gruczołów potowych i w ten sposób ograniczają wydzielanie potu.

Jeśli chcesz na koniec użyć swojego ulubionego zapachu, pamiętaj, by nie zawierał alkoholu, bo wtedy pod wpływem słońca na skórze mogą pojawić się plamy.

Latem lepsze są delikatne mgiełki do ciała. Ich zapach dość szybko się ulatnia, dlatego zraszaj nimi skórę kilka razy w ciągu dnia. Do odświeżania twarzy używaj wody termalnej w spreju. Nie pachnie, ale dostarcza skórze wiele cennych minerałów i cudownie orzeźwia.

Nawilżanie skóry

Wysuszone powietrze przyspiesza starzenie się skóry. Dlatego latem niezastąpione stają się wszelkie kosmetyki nawilżające (do ciała i twarzy). Aby zapobiec odwodnieniu skóry, należy też pamiętać o regularnym piciu niegazowanej wody mineralnej oraz o włączeniu do menu większej porcji warzyw i owoców.

IK

Gdy stopy się pocą…

Stosuj kąpiele z wyciągów ziołowych, np. szałwii, kory dębu, rozmarynu lub z antybakteryjnie działających soli. Mocz stopy nie dłużej niż 15 min w let niej wodzie lub rób naprzemienne kąpiele – woda ciepła – zimna, kończąc zawsze na wodzie zimnej.

Lekkość nóg . Przed wyjściem z domu w gorący dzień możesz posmarować łydki chłodzącym balsamem. Dzięki temu unikniesz uczucia ciężkich nóg.

W upalne dni sprawdzają się kosmetyki z dodatkiem mentolu czy eukaliptusa, które dają uczucie chłodu.

Codziennie wcieraj preparaty ograniczające potliwość i dezodoranty do stóp.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tele Tydzień

Zobacz również