Jak utrzymać świeżość podczas upałów

Pocimy się bez przerwy, raz mocniej, raz słabiej. Gdy jest gorąco, pot chłodzi i zapobiega przegrzaniu się ciała. Mimo to wolimy mieć suchą skórę... Jak utrzymać świeżość podczas upałów?

Niezależnie od tego, czy wypoczywasz w nadmorskim kurorcie, w górach czy nad jeziorami, musisz zadbać przede wszystkim o ochronę przeciwsłoneczną ciała i włosów.

Reklama

Obowiązkowo spakuj więc kremy, olejki, mgiełki lub pianki (wybór należy do Ciebie), które dzięki zień zaczynaj letnim prysznicem. Używaj mydeł przeciwbakteryjnych albo przeciwpotowych lub żelu o zapachu cytrusów, mięty lub sosny (znakomicie odświeżą i pobudzą do działania).

Schłodź skórę

Nieprzyjemny zapach potu likwidują dezodoranty i antyperspiranty. Jeżeli nie pocisz się zbyt intensywnie, użyj dezodorantu. Antyperspirant jest mocniejszy, ponieważ nie tylko usuwa przykrą woń potu, ale też hamuje jego wydzielanie, obkurczając ujścia gruczołów potowych.

W czasie dnia

Nałóż na skórę chłodzący balsam. Preparaty na lato są bardzo lekkie i mają najczęściej konsystencję żelu. Na twarz zastosuj lekki krem matujący. Powstrzyma on pocenie i świecenie się cery. Noś luźne ubrania Gdy zapowiada się gorący dzień, zrezygnuj z obcisłej odzieży. Nie dość, że uniemożliwia pozbycie się wilgoci z ciała, to dodatkowo grzeje. Najlepsze są ubrania luźne, z naturalnych tkanin. Kolor nie odgrywa roli. Powstrzymaj pocenie

Miej zawsze przy sobie wodę termalną i bibułki matujące. Dzięki wodzie natychmiast odświeżysz skórę. Spryskuj się nią z odległości 15 cm. Po kilku sekundach delikatnie przyłóż do twarzy chusteczkę, aby zebrać nadmiar wilgoci. Gdy czujesz, że twarz zaczyna Ci się świecić, przyłóż bibułki matujące.

MAB

W formie: Spray szybko się wchłania i nie ma kontaktu ze skórą, ale może brudzić ubrania. Kulki lub sztyfty są świetne do torebki i można je dokładniej rozprowadzić.

Gładko!

Powstawaniu nieprzyjemnego zapachu pod pachami sprzyjają rosnące tam włoski (zatrzymują woń). Dlatego tak ważna jest staranna depilacja pach.

Z pianką

Do depilacji zawsze używaj pianki lub żelu. Dadzą poślizg maszynce, dzięki czemu nie będziesz się zacinać. Preparaty eliminują też podrażnienia skóry.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Tele Tydzień

Zobacz również

  • Wokół paznokci

    Ważnym elementem dbania o dłonie i paznokcie jest właściwa pielęgnacja skórek wokół płytek. więcej