Jak uniknąć nadmiernego pocenia się

Jest gorąco, to naturalne, że się pocisz. W ten sposób organizm utrzymuje stałą temperaturę i broni się przed przegrzaniem. Pocenie się jest jednak krępujące. Aby uniknąć przykrych sytuacji, trzeba przestrzegać kilku zasad.

Dwa razy dziennie bierz prysznic. Woda nie powinna być za zimna, bo wtedy wychodząc spod prysznica będziesz mieć uczucie, że jest bardzo gorąco, co może nasilać pocenie.

Wybierz odpowiedni kosmetyk hamujący pocenie. Dezodoranty działają najsłabiej, tylko maskują zapach potu dzięki nucie perfum, czasem zawierają substancje hamujące rozwój bakterii. Antyperspiranty natomiast zmniejszają pocenie się, dzięki blokowaniu ujścia gruczołów potowych. W aptekach można znaleźć środki stosowane pod pachy, na stopy i dłonie.

Reklama

Najsilniej działają blokery. Są to specjalne preparaty, których używa się co dwa-trzy dni.

Kiedy pocenia nie da się ograniczyć nawet za pomocą blokerów, można zastosować toksynę botulinową, która poraża nerwy wokół gruczołów potowych lub laser, który je usuwa na zawsze.

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zdjęcie

/Mat. Promocyjne
/Mat. Promocyjne

Zestaw przeciwpotowy: 1. AA Fresh Deo antyperspirant do skóry wrażliwej, ok. 10 zł;

2. Crystal mi neralny dezodorant z kryształu soli wul kanicznej, ok. 24 zł;

3. Ziaja soft antyperspirant w kremie, ok. 7 zł;

4. Garnier mineral 5 Skin +Clothes Protection, anyper spirant, który chroni ubrania przed plamami, ok. 10 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Zanim pomalujesz usta

    Delikatnej skórze warg nie służą chłód i wiatr na zewnątrz, na przemian z suchym i ciepłym powietrzem w pomieszczeniach, w których kaloryfery grzeją bez opamiętania. więcej