Jak spłycić bruzdy śmiechu?

Skłonność do nich można odziedziczyć po mamie. Dodają twarzy charakteru, dopóki się nie pogłębiają. Spłycimy je, pobudzając odnowę skóry.

Pielęgnacja w domu

Dopóki bruzdy są niewielkie, oprócz rutynowej pielęgnacji kremem wystarczy peeling raz na dwa tygodnie oraz stosowanie wygładzających maseczek.

Godne polecenia są wysoko skoncentrowane nowoczesne preparaty na noc z retinolem, kwasem hialuronowym i witaminami. Przez wiele godzin, stopniowo, uwalniają one ujędrniające substancje, podczas gdy rysy twarzy są spokojne.

Reklama

Jeśli w zagłębieniu bruzdy pojawi się zmarszczka, dwa razy w tygodniu wklepujemy w nią enzymatyczny peeling wzbogacony złuszczającymi kwasami. Potem aplikujemy miejscowo koncentrat kosmetyczny, który ją zmniejszy.

W gabinecie

Głębokie bruzdy spłyci zabieg modelowania tzw. wypełniaczami u lekarza medycyny estetycznej. Do wyboru są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego lub wypełniacz wapniowy. Preparat wprowadzany jest cienką igłą.

Po zabiegu bruzdy znikają na kilka miesięcy do roku. Skóra odzyskuje sprężystość, bo jest głęboko nawilżona. Cena: od 1200 zł.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pielęgnacja

Olivia

Zobacz również

  • Wokół paznokci

    Ważnym elementem dbania o dłonie i paznokcie jest właściwa pielęgnacja skórek wokół płytek. więcej